Відгодівля свиней.
Приватники все частіше приходять до розуміння що найвигідніше відгодовувати свиней до напівсальних та сальних кондицій живою вагою180-200 кг.
В останні пару місяців відгодівля свиней повинна містити годуй що підвищують якість м'яких м'яса та сала. До таких продуктів входять ячмінь, горох, соя, просо, молочні відходи. Кількість концентрованих кормів збільшують до 4-5 кг щоб отримати до 900 г середньодобового приросту.
Раціональне використання кормів, більшу інтенсифікацію та оптимізацію витрат забезпечить додавання до раціону свиней на відгодівлі амінокислотного вітамінно-мінерального кормового концентрату «Живин». Відгодівля свиней з концентратом Живин набагато вигідніша справа.
АВМКК «Живин» підвищує середньодобові прирости молодняку та дорослим свиням, покращує конверсію корму, стимулює активність органів травлення та нормалізує кишкову мікрофлору, знижує явища температурного стресу (що особливо важливо з настанням холодів), захищає від дії токсинів, зміцнює імунітет, посилює репродуктивну функцію маточного поголів'я, покращує смакові властивості кормо сумішей.
За звичайних умов господар витрачає близько двох років щоб вигодувати свиню живою масою до 200 кг. За цей період витрачається близько 2 тон зернових кормів, проте середньодобовий приріст не перевищує 300-350 грам. Генетично обумовлений потенціал продуктивності свиней дозволяє отримувати приріст живої маси до 1500 грамів (!!!) на добу. Однією з важливіших складових, обумовлюючих високі прирости та інтенсивність вирощування свиней, є амінокислота лізин. Лізин - амінокислота, що входить до складу білків. Лізин належить до незамінних амінокислот, багатоклітинними тваринами не синтезується, а може потрапити в організм лише з кормами.
Щоб отримати наприклад 850 г середньодобового приросту у поросят вагою 60-70 кг йому треба згодовувати 2,5-3 кг сухої речовини корму в якому міститься 435 г сирого протеїну. З нього організм синтезує 127,5 грам білку. Цей білок складається з 22 г лізину та інших амінокислот. Для прикладу візьмемо близько трьох кілограмів пшеничної або ячмінної дерті що відповідає 2,5 кг сухої речовини. Ця кількість корму містить 387 г сирого протеїну і всього 8,5 г лізину. Очевидно що при згодовуванні такого корму синтез білку в добовому прирості значно обмежений дефіцитом лізину і становить всього 60 г, а середньодобовий приріст живої ваги становитиме не більше 350 г/добу.
Протеїн, що міститься в злакових зернових культурах є досить незбалансованим. Додавання до раціону зернобобових кормів та кормів тваринного походження значно підвищує рівень протеїні в кормах, але дефіцит лізину та інших незамінних амінокислот, що не надійшли в процесі годівлі, перешкоджає інтенсивному вирощуванню продукції: решта підготовлених організмом до засвоєння амінокислот що могли б брати участь у обміні речовин та сприяти збільшенню ваги виводяться з організму з каловими масами. Тварини погано ростуть, а витрати кормів зростають, збільшується не вага тварини, а кількість навозу.
Крім лізину та інших важливих амінокислот на розвиток організму та приріст живої ваги впливають всім відомі вітаміни А, D, E, B, P, макроелементи кальцій, фосфор, магній, натрій та мікроелементи залізо, цинк, марганець, мідь, кобальт, йод, селен. Дефіцит вітамінів, макро та мікроелементів призводить до зниження продуктивності, хвороб та відхилень у розвитку.
Амінокислотний вітамінно-мінеральний кормовий концентрат Живин містить достатню, збалансовану кількість лізину що дозволяє підвищити продуктивність тварин, знизити витрати кормів, покращує біохімічний склад корму, робить оптимальним білкове співвідношення, наповнює годуй вітамінами, мінералами, стимулює активність ферментів травлення, стабілізує шлункову мікрофлору, поліпшує смакові властивості корму. Таким чином відгодівля свиней стає вигідною справою.
- Я назвав цю статтю «Як правильно годувати собаку» і назва увазі що я зараз дам відповіді на всі питання, і я знаю точно як правильно годувати цуценя або дорослу собаку, або собаку в похилому віці. Насправді все не так просто.
- У минулій статті https://vetapteka.sumy.ua/a366306-pro-antibiotiki.html ми дізналися що таке антибіотики і коли їх призначають. З моменту винаходу антибіотиків, а це було в 1928 році, все що пов'язано з ними обросло безліччю міфів і страхів.