Годування кроликів
Перелік складових звичайного раціону кролів простий і невигадливий: Трава або сіно, в залежності від сезону, коренеплоди, зерносуміші або ціле зерно, а з недавніх пір в більш просунутих господарствах стали з'являтися спеціальні комбікорми та кормові добавки. Розглянемо основні типи та набори годування кроликів:
-Трава (сіно), корнеклубнеплоди, ціле зерно.
Цей варіант найбільш наближений до природних умов годівлі, він тягне за собою підвищення собівартості продукції і характеризується, як правило, нестачею мікро - і макроелементів, низьким приростом маси і більш тривалим терміном вирощування кролів.
-Трава (сіно), корнеклубнеплоди, дроблена зерносмесь, бобові.
Цей варіант дозволяє отримати більший приріст маси, але зростає витрата корму так як кролики фізіологічно не здатні вживати подрібнені суміші і частина корму просто втрачається з годівниць.
-Трава (сіно), корнеклубнеплоди, варена дроблена зерносмесь, бобові.
Високий приріст живої маси. Високий відсоток засвоєння кормів, але, в той же час, висока ймовірність порушень роботи шлунково-кишкового тракту, обмежений термін придатності приготовленого корму. Високі трудовитрати для приготування корму, руйнування поживних речовин при термічній обробці під час приготування корму.
-Трава (сіно), комбікорм.
Високий приріст живої маси. Високий відсоток засвоєння кормів, зниження трудовитрат. Підвищення вартості приросту живої маси поголів'я, невідповідність фізіологічних потреб тварин з якісними показниками комбікорму.
-Спеціалізований комбікорм.
Високий приріст живої маси, низький рівень споживання кормів, незначні роботи. Висока вартість приросту живої маси. Невикористання власного потенціалу кормовиробництва.
-Трава (сіно), корнеклубнеплоди, ціле зерно злакових, «Живин» АВМКК (гранули для тварин).
Максимально близьке до натуральних умов годування і продукція.Високі прирости живої маси. Високий рівень засвоювання корму. Ефективне використання власного потенціалу кормовиробництва, зниження трудовитрат. Незначна собівартість продукції.
Досвід останніх років показує незаперечні переваги комбінованого способу годівлі кролів з використанням кормового концентрату «Живин», розробленого українським підприємством спільно з Інститутом кормів та сільського господарства УААН. Продукт підвищує продуктивність молодняку завдяки вдалому поєднанню натуральних і ключових біологічних компонентів, покращує відтворні якості маточного поголів'я, позитивно впливає на якість вовни.
Кормовий концентрат «Живин» стимулює активність органів травлення, нормалізує мікрофлору кишечника, усуває явища температурного стресу, що особливо важливо в осінньо - зимовий період, захищає від дії токсинів, підвищує імунітет. Як результат - близько 40% підвищення загальної конверсія корму.
Форма випуску кормового концентрату Живин – гранули, кожна гранула містить у собі необхідний набір дефіцитних компонентів годування, що перешкоджає їх втрат і руйнування. Застосування Живины показало що при змішуванні продукту з концкормами і згодовування груповим методом здійснюється вільним доступом, рівномірно, без переїдання окремими особинами. Незначне перевищення рекомендованої дози в один день компенсується зниженням потреби в наступний. Тварини самі не поїдають більше того, що їм потрібно. При наявності достатньої кормової бази (грубі, соковиті корми, зерно) на відгодівлі можна отримати середньодобовий приріст ваги 30 – 40 р. в добу. Таким чином за 120 днів вирощування на цьому типі годівлі молодняк досягає ваги 4 кг і більше.
Екологічність і натуральність годівлі, утримання сільгосп тварин та одержання відповідної якості продукції останнім часом стають все більш важливим чинником споживчого настрою населення. Враховуючи, що ціна реалізації натуральної екологічної продукції при інших рівних умовах майже в два рази вище аналогічною, виробленої в умовах інтенсивного виробництва, можливо вибрати правильний напрям годування власного поголів'я кроликів.
- Я назвав цю статтю «Як правильно годувати собаку» і назва увазі що я зараз дам відповіді на всі питання, і я знаю точно як правильно годувати цуценя або дорослу собаку, або собаку в похилому віці. Насправді все не так просто.
- У минулій статті https://vetapteka.sumy.ua/a366306-pro-antibiotiki.html ми дізналися що таке антибіотики і коли їх призначають. З моменту винаходу антибіотиків, а це було в 1928 році, все що пов'язано з ними обросло безліччю міфів і страхів.