Щури, миші і боротьба з ними. Огляд дератизаційних засобів.
Протягом усієї своєї історії людство з перемінним успіхом бореться з непроханими гостями. В основному ця боротьба закінчується невдачею. Існує кілька версій, якими обьясняются складності дератизаційних заходів. Деякі фахівці екологи пов'язують це з високою, швидко вырабатывающейся стійкість щурів до різного роду отрут і в суспільстві вже майже зміцнилася впевненість у тому, що «щурів ніякої отрута не бере!». Інші стверджують, що незважаючи на те, що мозок щурів, позбавлений звивин і має відносно малу вагу, ці гризуни мають високо розвиненою нервовою системою і щури набагато розумніші, ніж думають про це люди. Так само існує думка що пацюки здатні дуже швидко виробляти ген, який допомагає впорається з отрутою і передають цей ген потомству з цілим набором навичок і умінь, що допомагають вижити в умовах тісного сусідства з людьми. Сірі хижаки володіють неймовірною здатністю швидко пристосовуватися до мінливих умов існування, змінювати свої смаки і харчові пристрасті. Так науковцями відзначається здатність перетравлювати щурами різні види пластмас. Таким чином ризику піддаються засоби комунікації: комп'ютерні мережі, телефонні лінії... чи Варто говорити що в епоху електронних платежів, такого роду ушкодження може коштувати не лише зіпсованого настрою, але й істотного економічного збитку, який обчислюється тисячами, сотнями тисяч доларів. Зірвані операції через вчасно не пройшли платежів, перебої з передачею даних, тимчасова інформаційна блокада... все це за хвостатого шкідника, з апетитом жує кабель.
Окрема й навіть більш важлива тема це шкода здоров'ю людини, який можуть заподіяти гризуни. Щури є природним резервуаром багатьох зоонозних і антропозоонозных інфекцій. Вони переносять збудників чуми,туляремії, сказу, тифу, токсоплазмозу, лептоспірозу, рикетсіозів та інших захворювань.
В даний час найбільш популярними дератизационными засобами, доступними для широкого застосування в побуті і на виробництві є приманки з ланиратом, містять 0,0055% бромадиолона, засіб родентицидное «смерть щурам№1» (діюча речовина бродіфакум 0,005%) і «Винищувач мишей і щурів"-засіб родентицидний теж містить у своєму складі бродіфакум 0,005%.
Приманки з ланиратом випускаються безліччю виробників дератизаційних засобів і являють собою зерно, просякнуте отрутою, забарвлене в червоний колір. Спосіб застосування дуже простий: засіб розкладають у приміщеннях порціями по 100-150 гр (4-6 столових ложок) з інтервалом 5-10 метрів. Приманку періодично перевіряють і додають по мірі поїдання гризунами. Процедуру повторюють до тих пір, поки приманка не залишається недоторканою. Для повного знищення щурів необхідно не менше 10 днів, а миші гинуть протягом 20 днів застосування приманки. Приманка відрізняється низькою вартістю і як показує зазвичай високий попит на неї у ветеринарних аптеках, досить ефективна. Випускається в пакетах по 100, 200, 300 і 500 гр.
Засіб «смерть щурам №1» випускається ТОВ «Італ Тайгер» в упаковках по 100, 200 гр. і відрах вагою 10 кг Упаковки містять у собі 8 і 16 шт. відповідно фільтр-пакетиків з тестоообразной масою темно-синього або червоного кольору з приємним конфетным запахом. Гризуни легко залучаються цим запахом і гинуть, поїдаючи ці пакетики протягом 3-7 днів, не викликаючи підозр у інших особин, загибель відбувається на відкритому місці, так як вони відчувають задуху.
Останнім часом все більшу популярність у покупців набуває дератизационное засіб «Винищувач мишей і щурів» від підприємства «O. L. KAR-АгроЗооВет-Сервіс», так само як і смерть щурам воно має форму пасти червоного або синього кольору з характерним запахом. В упаковках 20 фільтр-пакетиків, містять отруйну речовину антикоагуляционного дії-бродіфакум. Бродіфакум, після пападанія в організм гризуна протягом доби порушує утворення вітаміну К, тим самим різко знижуючи здатність крові до згортання. Проникність судин збільшується і щури і миші гинуть в результаті внутрішньої кровотечі. Загибель настає на 3-7 добу після вживання кошти в залежності від маси гризуна і прийнятого кількості отрути.
При застосуванні цих засобів необхідно дотримуватись заходів обережності. Забороняється палити і приймати їжу під час роботи з отрутохімікатами. Так само не слід брати фільтр-пакетики руками, так як запах людини може відлякувати гризунів. У разі забруднення шкіри ретельно промити це місце водою з милом, при попаданні в шлунок звернутися до лікаря.
- Я назвав цю статтю «Як правильно годувати собаку» і назва увазі що я зараз дам відповіді на всі питання, і я знаю точно як правильно годувати цуценя або дорослу собаку, або собаку в похилому віці. Насправді все не так просто.
- У минулій статті https://vetapteka.sumy.ua/a366306-pro-antibiotiki.html ми дізналися що таке антибіотики і коли їх призначають. З моменту винаходу антибіотиків, а це було в 1928 році, все що пов'язано з ними обросло безліччю міфів і страхів.