Про антибіотики.
Про антибіотики.
У ветеринарній практиці антибіотики займають найбільше значення, на сайті нашої ветеринарної аптеки це самий великий відділ в якому дуже багато самих різних антибіотиків для тварин і птиці. Найчастіше фермери або просто люди, які займаються вирощуванням сільськогосподарських тварин у себе на присадибних ділянках, цілком адекватно ставляться до необхідності антибіотикотерапії, розуміють що без них не обійтися.
Але іноді зустрічаються такі думки: «Як це - потрібні антибіотики? Адже вони садять імунітет! Ні, не хочемо!» або «Антибіотики - це погано, вони садять печінку і шлунок, залишаються в м'ясі назавжди ми б хотіли без них обійтися. Ми за екологічно чисту продукцію!» А ще часто зустрічається таке: «Мої бройлери, курчата, індичата стали млявими, у них пронос, вони чхають, кашляють, вже кілька голів подохло, я даю їм антибіотики вже третій день або тиждень, але це не допомагає».
Давайте розберемося у всьому і розставимо всі крапки над i
Почнемо з визначення:
Антибіотик — речовина мікробного, тваринного, синтетичного чи рослинного походження, здатний пригнічувати ріст і розмноження певних мікроорганізмів або викликати їх загибель. На переважну більшість вірусів антибіотики не чинять такої дії.
Коли застосовують антибіотики?
В ідеалі лікар повинен призначати антибіотик тільки після огляду і результатів аналізу. Антибіотики застосовують для лікування захворювань, що викликаються бактеріями. Вірусні захворювання часто ускладнюються бактеріальними інфекціями, тому ці препарати можуть використовуватися в лікуванні хвороб, викликаних вірусами у складі комплексної терапії, для контролю секундарної (супутньої) бактеріальної інфекції. Існує група антибіотиків що володіють противопротозойным, протипухлинну, протигрибковою і протипаразитарну дію.
Будь-яке запалення призводить до порушень природних захисних бар'єрів організму, тому антибіотики призначаються при будь-яких захворюваннях, що супроводжуються запальним процесом, так як бактерії не тільки можуть бути причиною запалення, але й супроводжувати цей процес, приєднуючись в процесі розвитку запалення і ускладнюючи його.
Розлади діяльності шлунково-кишкового тракту, такі як діарея, порушення дихання: кашель, чхання, виділення з носової порожнини, травми, абсцеси, хірургічні втручання, онкологічні процеси, хронічні захворювання шкірних покривів є причини для призначення антибіотиків.
Незважаючи на те, що антибіотики широко застосовуються в процесі лікування птиці і тварин, приймати рішення про необхідність застосування того чи іншого антибактеріального препарату, кратності його введення і тривалості застосування повинен тільки ветеринарний лікар. Цьому є кілька причин:
1. Ветеринарний лікар на основі свого досвіду, знань і особливостей впливу певної групи препаратів на конкретні, озвучені власником симптоми, підбере такий препарат, від якого буде максимум користі і мінімум шкоди, а в нашій ветеринарній аптеці ми виходимо з важливості дотримання оптимального співвідношення ціни та якості.
2. Як відомо антибіотики розрізняються за способом введення: з кормом, з питною водою або ін'єкційно. Ми підберемо один або кілька потрібних препаратів з найбільш зручним і ефективним способом введення в кожному конкретному випадку.
3. Простій людині, навіть якщо він досвідчений птахівник або фермер, який займається вирощуванням свиней багато років. Важко розібратися в тонкощах впливу різних антибіотиків. Це часто призводить до невиправдано високих витрат на лікування антибіотиками широкого спектру дії, пошукам «сильного» антибіотика з думками «чим дорожче, тим краще». Наші лікарі підберуть такий антибіотик, який буде діяти потрібним чином на потрібні бактерії і не потягне за собою значних фінансових витрат. У той же час потрібно розуміти, що іноді дійсно потрібні дорогі комплексні антибіотики і тривалий прийом препарату до 10 днів і більше. Короткі курси антибіотиків, хаотична зміна препаратів, жонглювання кратністю введення, невиправдані перерви прийому призводять до вирощування стійких до дії антибіотиків форм бактерій.
4. Не дивлячись на те, що в даний час ветеринарні антибіотики широко представлені і доступні за ціною, зустрічаються люди, які купують в аптеках і застосовують тваринам антибіотики з гуманної медицини. Дозування і дію препарату, і терміни його виведення з організму для тварин і людей може сильно відрізнятися.
Дозвольте нам допомогти Вам вибрати антибіотик для тварин або птиці і ми виправдаємо Вашу довіру!
- Я назвав цю статтю «Як правильно годувати собаку» і назва увазі що я зараз дам відповіді на всі питання, і я знаю точно як правильно годувати цуценя або дорослу собаку, або собаку в похилому віці. Насправді все не так просто.
- У минулій статті https://vetapteka.sumy.ua/a366306-pro-antibiotiki.html ми дізналися що таке антибіотики і коли їх призначають. З моменту винаходу антибіотиків, а це було в 1928 році, все що пов'язано з ними обросло безліччю міфів і страхів.