Каструвати або не каструвати?
«- Ми хочемо взяти кошеня. Чоловік хоче кота і не хоче його каструвати, каже що б був повноцінним мужчиною, а мені хочеться кішечку...»
Серед власників існує міф про те, що у котів і кішок повинна бути нормальна природна життя, в тому числі статева, і стерилізувати і каструвати їх не слід.
Давайте трохи розберемося з цим. У котів і кішок немає такого поняття як любов, кішки й коти не відчувають оргазму і не займаються сексом як люди заради розваги. Більш того, кішкам боляче. Завжди. Статевий член кота нагадує кактус з шипами спрямованими назад. Під час коїтусу пеніс кота грає роль гарпуна. Тому кішки кричать під час спарювання, тому кішки практично завжди мстять відразу після «сексу» і намагаються вдарити кота як тільки процес закінчено і вона може вибратися з-під нього. Дорослий некастрований кіт у квартирі - це справжнє виплодок пекла. Він мітить меблі та штори, кути і взуття, він не їсть, або практично не їсть, він сходить з розуму і зводить з розуму всю сім'ю ночами і вдень. Вам потрібно нещасне виснажена нервова і агресивне на цьому ґрунті тварина?
«-А ми його на вулицю будемо випускати, він там собі знайде когось...»
Можливо знайде. Вам не шкода бездомних кошенят? А може, до того як він знайде собі «кого небудь для спарювання», розірвуть собаки? Або зіб'є машина. Чи він потрапить у руки «добрих» дітей. Або в нього потраплять каменем.
«- Ну, можна ж дати оголошення, що котові потрібно «наречена»...»
На всіх «наречених» не напасешся! У біології є такий закон: «Хто добре харчується,-той добре розмножується». Ви ж будете добре годувати свого котика? Тоді треба бути готовим до того, що йому мінімум (!) 1 раз в три місяці, а то й частіше, потрібно буде розмножуватися. Порахуємо? Середній послід 4-6 кошенят. Разом: +/- 20 кошенят на виході. Реалізація кошенят - проблеми власників кішок? А навіщо їм ці проблеми?
«- Так може тоді кішечку!?»
З кішками теж цікаво: в період тічки самка виснажується сильніше, ніж самець. Організм зношується як від постійних тічок, так і від пологів. Частіше ніж раз на рік кішці приводити кошенят протипоказано. Кішка, яка народжує частіше хронічно виснажена і доживає максимум до 5-6 років.
Не стерилізовані кішки частіше страждають онкологічними захворюваннями. Майбутнім кошковладельцам треба знати про піометри - захворюванні, коли матка наповнюється гноєм. Діагностувати її на ранніх етапах без аналізів і УЗД у не стерилізованого тварини дуже складно, тому що змучена воздержаниями/пологами кішка практично завжди виглядає хворий.
«- А є ж таблетки і уколи від цього!»
«Таблетки і уколи від цього» це грубе втручання в гормональну систему кішки, найчастіше їх беруть не так і не тоді коли треба, що тільки шкодить і прискорює захворювання статевої сфери вихованця. Застосування гормональних препаратів для кішок і котів практично завжди закінчуються онкологічними захворюваннями..
«- А я пам'ятаю в селі, у бабусі кішка народила кошенят коли хотіла і нічого...»
Життя в селі для кішок найбільш наближена до життя в дикій природі, і там вона сама регулює цей процес. Її нікуди не несуть і не гвалтують. А якщо кішка бувала повільною і попадалася котам занадто часто, і жила вона, як правило, не дуже довго і здоров'ям похвалитися не могла.
«- Значить тільки кастрація або стерилізація?»
Так.
- Я назвав цю статтю «Як правильно годувати собаку» і назва увазі що я зараз дам відповіді на всі питання, і я знаю точно як правильно годувати цуценя або дорослу собаку, або собаку в похилому віці. Насправді все не так просто.
- У минулій статті https://vetapteka.sumy.ua/a366306-pro-antibiotiki.html ми дізналися що таке антибіотики і коли їх призначають. З моменту винаходу антибіотиків, а це було в 1928 році, все що пов'язано з ними обросло безліччю міфів і страхів.