Стимулятори росту свиней
Амилосубтилин ДЗГ – ферментний препарат, добре розчинний у воді, містить комплекс ферментів. Добавка його в раціони відгодовуваних свиней з вмістом 112 г перетравного протеїну на 1 корм.од. 0,05 і 0,07%від сухої речовини сприяє підвищенню середньодобових приростів на 11,0 і 15,4%, зниження витрати кормових одиниць і перетравного протеїну на 9,6 і 12,3%. У тілі свиней, які отримували цей ферментний препарат, відкладається більше жиру.
Подібну дію на організм свиней надають стимулятори росту свиней: протосубтилин ДЗГ, пектофостидин ДЗГ, целловиридин ДЗГ.
Згодовування свиням етонію – щоденно в кількості 05, мг на 1 кг живої маси – збільшує у них приріст на 8,5%, а витрати корму знижує на 7,0%. Підвищення норми етонію до 1 мг на 1 кг живої маси збільшує приріст на 66 г, або на 9,9%, витрати корму знижує на 0,97 корм.од., або на 20,3%. Крім того, у свиней, які отримують добавку етонію, вищий забійний вихід, краще хімічний склад і біологічна цінність м'яса, в салі міститься більше не полінасичених жирних кислот, що грають важливу роль в харчуванні людини.
Сприятливий вплив препарату на організм тварини виражається в підвищенні резистентності і стимулююче дію на регенеративну функцію кісткового мозку.
Велике застосування у свинарстві отримали антибіотики. Однак ростостимулюючий дією володіють лише деякі з них: гризин, бацитрацин, гигромицин, біоміцин, біовіт, кормогризин, олеандромицин, флавомицин, пеніцилін, стрептоміцин. Антибіотики входять до складу ЗЦМ, преміксів, деяких комбікормів. Такі корми можна піддавати тепловій обробці при температурі, що перевищує 800С.
Антибіотики як стимулятори росту свиней – вимагають суворого дозування препаратів у відповідності з нормами. Добрий ефект одержують при згодовуванні антибіотиків з вітамінами і мікроелементами.
Приблизні добові дози кормових антибіотиків для молодняку на відгодівлі: біоміцин та тераміцин (активність 1200 е. д.) – 28 – 47 г, біовіт – 40 – 47 р.
Про те, що дає включення нативних (кормових) антибіотиків в раціони, можна судити за результатами наступного досвіду. При відгодівлі свиней від 48 до 90 кг одна група тварин отримувала додатково до раціону 0,5 г кормового біоміцину на 1 корм.од., інша – 650 г відвійок на голову на добу, третя (контрольна) отримувала основний раціон. Среднесутиочный приріст у першій групі склав 632 р, у другій – 606 г, у контрольній 562 г; витрати корму на 1 кг приросту відповідно 4,6, 4,7 і 5,2 корм.од. Як видно, включення біоміцину виявилося при відгодівлі навіть більш ефективним, ніж добавка свіжого відвійок (Р. М. Бажов, Л. А. Бакирева, 2002).
Бетазин є антитироксинным речовиною, і добавка його до раціону свиней на відгодівлі в дозі 2 мг на 1 кг живої маси підвищує інтенсивність росту тварин, сприяє кращому використанню корму. Приріст за період відгодівлі збільшується на 4,5 %, витрати кормів на 1 кг приросту знижується на 0,2 корм.од., забійний вихід підвищується на 2,9-3,3%.
Азобактерин – джерело азотистих речовин і вітаміну В12 (4-14 мкг на 100 г азобактерина). Дача його в кількості 0,5 г на 1 кг живої маси в добу збільшує середньодобовий приріст у середньому за період відгодівлі на 83 г, або на 14 %.
Включення в раціон свиней глютамата натрію в кількості 16,6 г на голову за добу підвищує засвоюваність поживних речовин і скоростиглість свиней. У перший період відгодівлі середньодобовий приріст збільшується на 13,3, у другій – на 6,7 %, а витрати корму на 1 кг приросту знижується на 14,2 і 6,6 %. Тварини, які отримували стимулятори росту свиней такі як глютамат натрію, відзначається краща перетравність органічних речовин і протеїну, вище баланс азоту, що міститься більше м'язової тканини в туші. Добавка надає позитивний вплив на смакові якості одержуваної продукції. Вельми ефективне використання в якості стимуляторів росту бурштинової, глутамінової та лимонної кислот. Добавка їх в корм у кількості 20 – 40 мг на 1 кг живої маси підвищує середньодобовий приріст свиней на 5 – 13 % і знижує витрату корму на 4 – 10 %. Кислоти дають розчиненими у воді.
Висновок: стимулятори росту свиней при збалансованому годівлі відгодовуваних тварин надає позитивний вплив на скорочення строків відгодівлі при економії кормових засобів на приріст живої маси.
- Я назвав цю статтю «Як правильно годувати собаку» і назва увазі що я зараз дам відповіді на всі питання, і я знаю точно як правильно годувати цуценя або дорослу собаку, або собаку в похилому віці. Насправді все не так просто.
- У минулій статті https://vetapteka.sumy.ua/a366306-pro-antibiotiki.html ми дізналися що таке антибіотики і коли їх призначають. З моменту винаходу антибіотиків, а це було в 1928 році, все що пов'язано з ними обросло безліччю міфів і страхів.