Безпека застосування антибіотиків у кроликів.
Отже, панікувати тут не слід, потрібно лише знати, які антибіотики для кроликів і при яких обставинах застосовувати не варто. Серед питань, які хвилюють власників кроликів, найчастіше зустрічаються наступні:
1) чи Дійсно пеніцилін та інші антибіотики небезпечні для кроликів?
Небезпека пеніциліну полягає в елімінації кишкової флори, що в результаті призводить до надмірного збільшення популяції клостридій. Продукція токсинів і всмоктування в кишечнику провокує ентеротоксемії. Отже, пеніцилін і його похідні (ампіцилін і амоксицилін) слід уникати як можливі причини фатального гастроентериту. Однак, існує одне захворювання, яке зумовлює застосування пеніциліну - так званий сифіліс кроликів, що викликається спирохетой Treponema cuniculi.
2) Які препарати, крім пеніциліну, вважаються небезпечними для кроликів?
Згідно сучасним літературним даними, це: кліндаміцин; лінкоміцин; ванкоміцин; еритроміцин; спіраміцин; фіпроніл.
Препарати для орального введення більш небезпечні як фактори дисбактеріозу, ніж ін'єкційні.
3) Які препарати для лікування кроликів безпечні ?
Серед протимікробних засобів є й такі, що не викликають значних змін складу популяції кишкової мікрофлори, а тому широко використовуються для лікування гризунів:
сульфаніламіди;
хлорамфенікол (для декоративних кроликів)
метронідазол ( для декоративних кроликів)
Звичайно, цей перелік не повний, тут наведено найбільш поширені препарати.
4) Які клінічні ознаки вказують на розвиток дисбактериозного гастроентериту (пронос) у кроликів?
Клінічні ознаки дисбактеріозу, спричиненого застосуванням антибіотиків, проявляються не раніше 3-5-го дня від початку антибіотикотерапії: пригнічення, втрата апетиту, відмова від пиття; здуття живота; болючість живота при пальпації; діарея (часто з домішкою крові або слизу).
5) Як запобігти розвиток гастроентериту у кроликів?
Розвиток гастроентериту спостерігається не у всіх тварин, яких піддавали антибіотикотерапії. Звичайно, бажано не застосовувати потенційно небезпечних антибіотиків, згодовувати корми з високим вмістом волокон, незалежно лікують тварина антибіотиками, чи ні. Комерційні корми часто містять недостатньо клітковини, мають високий вміст жирів і простих вуглеводів. Останні є прекрасним субстратом для розвитку бактерій.
- Я назвав цю статтю «Як правильно годувати собаку» і назва увазі що я зараз дам відповіді на всі питання, і я знаю точно як правильно годувати цуценя або дорослу собаку, або собаку в похилому віці. Насправді все не так просто.
- У минулій статті https://vetapteka.sumy.ua/a366306-pro-antibiotiki.html ми дізналися що таке антибіотики і коли їх призначають. З моменту винаходу антибіотиків, а це було в 1928 році, все що пов'язано з ними обросло безліччю міфів і страхів.