Вирощування поросят-от'емишей.
Одночасно враховували показники неспецифічної резистентності організму. Адаптивні здібності та стан здоров'я от'емишей оцінювали по продуктивності, морфологічних і біохімічних показників крові за 4 дні до відлучення і на 5-15-30-е доба після нього.
Протягом перших 24 годин після відлучення показники природної резистентності організму поросят залишалися на колишньому рівні. Через 5 днів бактерицидна активність сироватки крові зменшилася на 20,5%, лизоцимная на 19,5 %. Фагоцитарна активність нейтрофілів знизилася на 28,4%, фагоцитарний індекс - в два рази. Ці зміни пояснюються посиленням захисно-адаптивних функцій у відповідь на стрес-фактори: відлучення, зміна раціону і приміщення, що безумовно впливає на вирощування поросят-от'емишей
Протягом 15 днів після відлучення імунобіологічні показники залишалися низькими. Гуморальний і клітинний імунітет відновився до вихідного рівня тільки до кінця 30-го дня.
Дослідження показали, що відлучення поросят впливає на стан проміжного продукту перекисного окислення ліпідів (малонового діальдегіду (МДА) та активність антиоксидантного ферменту супероксиддисмутази, а також глутамін і активність каталази. Збільшилася кількість шлунково-кишкових захворювань з симптомами розладу. На 5-7-й день після відлучення зареєстровано 12-17% хворих з ознаками діареї - у три рази більше, ніж перед відлученням.
Цей технологічний стрес-вирощування поросят от'емишей вплинув і на показники продуктивності піддослідних тварин. Так, протягом перших 5 діб після відлучення приріст практично призупинився, а за 10 днів знизився на 21,3% в порівнянні з тим, який був до відлучення. Тільки через 15 днів після нього середньодобові прирости відновилися до початкового рівня.
- Я назвав цю статтю «Як правильно годувати собаку» і назва увазі що я зараз дам відповіді на всі питання, і я знаю точно як правильно годувати цуценя або дорослу собаку, або собаку в похилому віці. Насправді все не так просто.
- У минулій статті https://vetapteka.sumy.ua/a366306-pro-antibiotiki.html ми дізналися що таке антибіотики і коли їх призначають. З моменту винаходу антибіотиків, а це було в 1928 році, все що пов'язано з ними обросло безліччю міфів і страхів.