Марбокс, 100 мл
Марбокс, 100 мл
Сева, Франція
Марбокс (Магbох).
В 1,0 см3 препарату як активну речовину міститься 100,0 мг марбофлоксацину.
За зовнішнім виглядом препарат являє собою прозорий розчин від світло-жовтого до темно-жовтого кольору.
Марбокс випускають у пластикових флаконах по 50, 100, 250 і 500 см, герметично укупорених хлорбутаноловими пробками, обкатаних алюмінієвими ковпачками та упакованих в індивідуальні картонні коробки.
Фармакологічні властивості:
Марбофлоксацин, що входить до складу Марбокса, являє собою синтетичний антибіотик бактерицидної дії групи фторхінолонів. Механізм дії ґрунтується на заглушенні синтезу ДНК-гірази збудника. Препарат має широкий спектр антибактеріальної дії, активний щодо грампозитивних (Staphylococcus aureus, Streptocococcus agalactiae, Streptococcus dysgalactiae) і грамотрикательних мікроорганізмів (Escherichia coli, Pasteurella sp. Mannheimia sp., Histophilus somni), а також проти Mycoplasma bovis.
Після одноразового введення препарату великій рогатій скоті та свиням у рекомендованій дозі марбофлоксацин досягає максимальної концентрації в плазмі крові впродовж 1 години. Марбофлоксацин слабо зв'язується з білками крові (менш ніж 10% — у свиней і 30% — у великої рогатої худоби), добре проникає в органи та тканини організму, досягаючи максимальних концентрацій у тканинах вище плазмових значень. Біодоступність марбофлоксацину становить приблизно 100%.
Виводиться препарат з організму переважно в незмінному вигляді, головно, з сечею та жовчкою.
Порядок застосування:
Марбокс застосовують великій рогатій скоті та свиням для лікування респіраторних інфекцій, маститів, синдрому метрит-оліїт-агалактії (ММА) та інших захворювань, що викликаються чутливими до препарату мікроорганізмами.
Дози та способи застосування.
Велика рогата тварина залежно від показань:
- Респіраторні інфекції: 2 см3 на 25 кг маси тіла тварини, внутрішньом'язово в зону шиї, один раз на добу, одноразово.
- Мастити: 1 см3 на 50 кг маси тіла тварини, підшкірно в зону шиї, один раз на добу, упродовж 3 днів. Для підвищення ефективності першу ін'єкцію препарату рекомендується вводити внутрішньовенно в молочну вену.
Свині:
— 1 см на 50 кг маси тіла тварини, внутрішньом'язово в зону шиї, один раз на добу, упродовж 3 днів.
Для запобігання розвитку стійких мікроорганізмів до антибіотиків групи фторхінолонів не рекомендується занижувати дозу препарату, а також уникати пропуску чергової дози.
Побічні дії:
Побічних явищ і ускладнень у разі застосування лікарського препарату відповідно до справжньої інструкції, зазвичай не спостерігається.
У рідкісних випадках внутрішньом'язове введення препарату великої рогатої скоти може викликати місцеву реакцію, яка самостійно проходить без застосування терапевтичних засобів упродовж 2 тижнів. Місцева реакція супроводжується болючістю в місці ін'єкції та запаленням м'язової тканини. Тому максимальний обсяг для введення великої рогатої скотини в одне місце не має перевищувати 20 см3.
Особливі вказівки:
Не змішувати Марбокс в одному шприці з іншими лікарськими препаратами. Не застосовувати тваринам з індивідуальною підвищеною чутливістю до антибіотиків групи фторхінолонів, а також у разі виявлення стійкості виділеного збудника до фторхінолонів.
Забій великої рогатої худоби на м'ясо можна не раніше, ніж через 3 доби після останнього застосування препарату під час внутрішньом'язового введення та за 6 діб під час підшкірного. Забій Children на м'ясо можна не раніше, ніж за 4 доби. М'ясо тварин, вимушенобитих до закінчення зазначеного терміну, може бути використане на корм щільноїдним.
Молоко дойних корів забороняється використовувати для харчових цілей упродовж 72 годин після внутрішньом'язового застосування препарату та 36 годин — після підшкірного. Молоко, отримане до закінчення зазначеного терміну, після термічної обробки може бути використане для годування тварин.
Заходи особистої профілактики:
Під час роботи з препаратом треба дотримуватися загальних правил особистої гігієни та техніки безпеки, передбачених під час роботи з лікарськими засобами для тварин.
Людям із підвищеною чутливістю до фторхінолонів треба уникати роботи з препаратом.
У разі випадкового потрапляння препарату на шкіру або слизові оболонки його необхідно змити великою кількістю проточної води.
Випадкове введення препарату людині може викликати легке подразнення в місці ін'єкції. У цьому разі місце ін'єкції необхідно обробити 70% розчином етилового спирту та звернутися до медичного закладу.
Термін придатності та умови зберігання:
Зберігають препарат у пакованні виробника, у сухому захищеному від прямих сонячних променів місці, за температури від плюс 5 °C до плюс 25 °C.
Термін придатності препарату — 3 роки від дня виготовлення, у разі дотримання умов зберігання. Після відкриття флакона препарат зберігають упродовж 28 діб.
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Франція |
Виробник | Ceva Sante Animale |
Лікарська форма | Суспензія |
Об`єм | 100 мл |
Вид тварин | Велика рогата худоба (ВРХ), Свині |
- Ціна: 1 250 ₴