ТИОПЕНАТ
Опис
Дрібнокристалічний, гігроскопічний порошок світло-жовтого кольору з легким специфічним запахом.
Склад
1 г препарату містить:
тіопентал натрію -950мг
карбонат натрію безводний -50 мг.
Фармакологічні властивості
Тіопентал натрію-похідне барбітурової кислоти з групи тиобарбитуратов. Його специфічна дія обумовлює швидке гальмування ГАБК-рецепторів у центральній нервовій системі, що викликає анестезію, гіпнотичний ефект і снодійну дію, які настають у тварин протягом першої хвилини після застосування їм відповідної дози.
Препарат сприяє міорелаксації, пригнічує полісинаптичні рефлекси і гальмує проведення їх за вставних нейронів спинного мозку. Знижує інтенсивність метаболічних процесів у головному мозку, утилізацію мозком глюкози та кисню. Виявляє снодійну дію, яка проявляється у прискоренні процесу засинання та зміненням структури сну. Пригнічує (дозозалежно) дихальний центр та зменшує його чутливість до вуглекислого газу. Надає (дозозалежно) кардіодепресивну дію.
Застосування
У ветеринарній анестезіології розчини препарату призначають домашнім і продуктивним тваринам (собакам, котам, вівцям, козам, свиням, великій рогатій худобі і коням) як самостійне наркозное засіб при нетривалих хірургічному або діагностичному втручання (до 20-25 хвилин), або для ввідного і базового наркозу з подальшим використанням інших анальгетиків або міорелаксантів.
При критичних станах хворих тварин (з безнадійним діагнозом) цей засіб у збільшеній дозі (60 мг/кг) може застосовуватися для швидкої і безболісної евтаназії таких тварин.
Розчин препарату готують асептично в день використання, шляхом розчинення порошку стерильною дистильованою водою. Для дрібних тварин готують 2,5%, для великих - переважно 5% (рідше - 10%) розчини (що складає 25, 50 і 100 мг препарату в 1 мл відповідно).
Продуктивним тваринам препарат застосовують тільки внутрішньовенно. Іншим тваринам, при неможливості внутрішньовенного введення, розчин препарату застосовують внутрішньочеревно або шляхом ректального введення.
Дозування
Для введення тварин у наркоз шляхом внутрішньовенного застосування тиопената користуються розрахунковими дозами переважно в межах 7-15 мг/кг маси тіла. Першу третину вказаної дози вводять повільно з метою попередження зупинки дихання, після стабілізації дихання – другу третину дози, а після припинення тахікардії – залишок препарату до настання бажаного ефекту. Однак при вживанні даного анестетика у всіх випадках (особливо для собак) доцільно проводити премедикацію, це запобігає можливі реакції збудження, скорочення терміну процесу виходу з наркозу і зменшення дози.
При необхідності більш тривалого наркозу застосовують інші анестетики, однак в окремих випадках допускається ще одне повторне введення, за умови, що загальна сумарна доза тіопенталу натрію не буде перевищувати 35 мг/кг маси тіла.
Протипоказання
Не вводити в артерії. Препарат не застосовувати тваринам при вираженій патології печінки, недостатній функції нирок, лихоманці і сильному виснаженні.
Застереження
Виготовлені розчини слід використовувати протягом перших діб. Не застосовувати розчини з вмістом діючої речовини менше 1,5%. При введенні у вену не допускати попадання розчину в підшкірну клітковину, так як це може спричинити її некроз. Не призначати самкам у другій половині вагітності.
З'ясовано, що окремі препарати не сумісні з тіопенталом натрію в одному шприці, а саме: аміназин, амікацину сульфат, атропіну сульфат, гідроморфін, димедрол, дименгідринат, дитилін, інсулін, морфіну сульфат, розчин Рінгера. За кілька годин до введення після введення тиопената, не застосовувати тваринам антибіотики групи пеніциліну і тетрацикліну і т. п.
Форма випуску
Препарат фасують у скляні або поліпропіленові флакони по 0,5; 1,0; 2,0 або 5,0 г, які закупорені гумовою пробкою та герметично закатані алюмінієвим ковпачком. Їх поміщають в групову або індивідуальну картонну упаковку.
Реалізується за дорученням від підприємств ветеринарної медицини або за рецептом лікаря ветеринарної медицини.
Зберігання
Зберігають за списком Б. Препарат слід зберігати в стандартній упаковці в захищеному від світла місці, при температурі до 25 °С.
Термін придатності - 3 роки з дати виготовлення.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Бровафарма |
Країна виробник | Україна |
Маса | 1000 мг |
Лікарська форма | Порошок |
- Ціна: 130 ₴