Опис
Суспензія темно-коричневого кольору зі специфічним запахом складників. При зберіганні утворюється світлий осад.
Склад
1 мл препарату містить діючі речовини (мг):
- толтразурил - 30,0;
- залізо (у комплексній сполуці заліза (ІІІ) гідроксиду з низькомолекулярним декстраном) – 133,4.
Допоміжні речовини: симетиконова емульсія, докузат натрію, натрію хлорид, спирт бензиловий, полівінілпіролідон, пропіленгліколь, вода для ін'єкцій.
Фармакологічні властивості
ATC-vet класифікаційний код: ATCvet QР51А, препарати проти протозойних інфекцій. QP51AJ01- толтразурил.
Комбінований препарат, дія якого зумовлена компонентами, що входять до його складу.
Толтразурил – ендопаразитицид, який є похідним триазинтріону. Толтразурил діє проти всіх внутрішньоклітинних стадій розвитку кокцидій роду Іsospora та Eimeria – мерогонії і гаметогонії. Толтразурил блокує дихальні ферменти і діє на мітохондрії і процеси ділення ядра ізоспор та еймерій, порушуючи процес формування макрогаметоциту та мікрогаметоциту, викликаючи загибель паразита.
Комплекс заліза (ІІІ) гідроксиду з низькомолекулярним декстраном стимулює кровотворну систему, підвищує рівень гемоглобіну, збільшує кількість еритроцитів.
Ін'єкційні залізо-вуглеводні комплекси є визнаними гематичними агентами у ветеринарії та ефективні для підвищення рівня гемоглобіну у поросят, вирощених в умовах інтенсивного свинарства, коли молочна дієта протягом декількох тижнів не забезпечує необхідний рівень заліза в організмі поросят.
Період напіввиведення заліза з плазми крові становить 5 годин. Незначні кількості заліза виділяються разом із сечею. Декстран метаболізується та виводиться нирками.
Після введення препарату поросятам у дозі 1,5 мл на тварину максимальні концентрації (Сmax) толтразурилу 7 мкг/мл досягались у середньому через 6 діб (Tmax становить від 4 до 7 днів).
Толтразурил в основному перетворюється у толтразурил сульфон. Толтразурил сульфон повільно виділяється (період напіврозпаду – 3 доби). Виводиться, в основному, з фекаліями.
Після парентерального введення залізо швидко всмоктується з місця ін'єкції в капіляри та лімфатичну систему. Оскільки залізо використовується організмом порост для поповнення його дефіциту, незначна його частина виводиться з організму поросят з фекаліями і з сечею.
Покзання до застосування
Застосовують поросятам для профілактики залізодефіцитної анемії, зменшення виділення ооцист кокцидій в навколишнє середовище, попередження клінічних ознак кокцидіозу (діареї), а також при захворюванні ізоспорозом, спричиненого Іsospora suis.
Спосіб застосування та дози
Препарат застосовують поросятам віком від 1 до 3 діб одноразово підшкірно у складку шкіри на внутрішній частині стегна з розрахунку 1,5 мл препарату на одну тварину (еквівалентно 45 мг толтразурилу і 200 мг заліза) з дотриманням умов асептики.
Препарат потрібно вводити повільно.
У місці ін’єкції шкіру зміщують убік, щоб препарат не витікав.
У зимовий час, перед введенням, препарат підігрівають до температури 37-38 °С.
Перед використанням флакон із препаратом необхідно ретельно струсити!
Застереження
Побічна дія: після парентерального введення будь-якої форми заліза дуже рідко спостерігається загибель тварин ("дуже рідко" – менше 1 тварини на 10 000 тварин, яким застосовували залізо). Така загибель була пов'язана з генетичними особливостями або дефіцитом вітаміну Е та/або селену. Також було повідомлено про випадки загибелі поросят, через підвищену сприйнятливість до інфекції через тимчасове блокування ретикулоендотеліальної системи.
Однократне і дворазове введення рекомендованої дози добре переноситься новонародженими поросятами. При введенні новонародженим поросятам триразової рекомендованої дози підвищується ризик розвитку артритів.
Можливі реакції гіперчутливості. У разі появи алергічних реакцій застосування препарату припиняють і призначають протиалергічні засоби або інше симптоматичне лікування.
Інформація про взаємодію з іншими лікарськими засобами відсутня.
Препарат слід застосовувати всім поросятам з приплоду.
Гігієнічні заходи можуть зменшити ризик ізоспорозу та еймеріозу свиней в господарстві, тому рекомендується одночасно покращувати гігієнічні умови на відповідному об'єкті, зокрема мікроклімат та чистоту.
Для отримання максимальної користі від застосування, препарат слід застосовувати до очікуваної появи клінічних ознак, тобто в інкубаційний період. Щоб змінити хід клінічного перебігу ізоспорозу та еймеріозу в окремих тварин, які вже мають ознаки діареї, може знадобитися додаткова підтримуюча терапія.
Період виведення (каренція)
Забій тварин на м'ясо дозволяють через 56 діб (каренция большая вероятность будет другой) після останнього застосування препарату.
Отримане, до зазначеного терміну, м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.
Протипоказання
Не застосовувати поросятам, які підозрюються в дефіциті вітаміну Е та/або селену.
Не застосовувати в комбінації із тетрациклінами.
Не змішувати з іншими ветеринарними препаратами.
Не застосовують препарат тваринам під час вагітності та лактації!
Використання під час вагітності, лактації, несучості - не застосовується.
Форма випуску
Флакони з нейтрального скла марки НС-1, НС-2, УСП-1 закриті гумовими корками під алюмінієву обкатку по 10; 20; 50; 100 та 200 мл. Вторинна упаковка – картонна коробка.
Зберігання
Сухе темне, недоступне для дітей, місце за температури від 5 С до 25 С.
Термін придатності
2 роки.
Після першого відбору препарату з флакона його необхідно використати протягом 28 діб.
Для застосування у ветеринарній медицині!
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Ветсинтез |
Країна виробник | Україна |
Лікарська форма | Розчин |
Вага | 100 г |
Вид тварин | Свині |
Об`єм | 100 мл |
- Ціна: 725 ₴