КОКЦИФЕН
(суспензія для перорального застосування)
Опис
Суспензія від білого до сіруватого кольору зі специфічним запахом складових компонентів.
Склад
1 мл препарату містить діючі речовини:
фенбендазол – 50 мг;
толтразурил – 20 мг.
Допоміжні речовини: камедь ксантанова, калію сорбат, бентоніт, гліцерин, вода очищена.
Фармакологічні властивості
ATCvet QP, протипаразитарні засоби, інсектициди та репеленти (QP51BC01 – толтразурил; QP52AC13 – фенбендазол).
До складу препарату входять дві діючих речовини: фенбендазол та толтразурил.
Фенбендазол належить до групи бензімідазолів. Має широкий спектр антигельмінтної дії проти личинкових та статевозрілих форм шлунково-кишкових та легеневих нематод, деяких видів трематод та цестод, виявляє овоцидну дію (знищує яйця гельмінтів). Фенбендазол гальмує у гельмінтів полімеризацію білків тубулінів у мікротубуліни, знижує активність енергетичних ферментів, що спричиняє порушення метаболізму та призводить до загибелі паразитів від виснаження.
Фенбендазол має обмежене всмоктування зі шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в плазмі досягається приблизно через 2-7 годин після перорального прийому, рівень у плазмі не перевищує 1% від введеної дози. Введення фенбендазолу з їжею підвищує його біодоступність. Виводиться з організму в основному в незмінному вигляді переважно з фекаліями, в незначній кількості із сечею.
Толтразурил – синтетична речовина групи триазинтріону з широким спектром протикокцидійної дії. Він порушує внутрішньоклітинні стадії розвитку кокцидій, впливаючи на мерогонію, мікрогамети та макрогамети, гальмує процес поділу ядер найпростіших та блокує активність дихальних ферментів у мітохондріях, що відповідають за метаболізм.
Після перорального застосування толтразурил повільно всмоктується у шлунково-кишковому тракті, рівень біодоступності становить до 70%. Виводиться з організму в основному в незмінному вигляді та частково у вигляді метаболітів переважно з фекаліями.
Комбінація діючих речовин, що входять до складу препарату, забезпечує широкий спектр ендопаразитарної дії у відношенні личинкових, статевозрілих форм та яєць шлунково-кишкових нематод (Toxocara spp., Toxascaris leonina, Ancylostoma caninum, Uncinaria stenocephala, Trichuris vulpis), цестод (Taenia spp.), кокцидій роду Cystoisospora (Isospora).
У рекомендованих дозах препарат не має тератогенної, мутагенної та ембріотоксичної дії; не перешкоджає формуванню імунітету до кокцидіозу.
Застосування
Профілактика нематодозів та лікування собак і котів за токсокарозу, токсаскарозу, анкілостомозу, унцинаріозу, трихурозу, цестодозів (теніїдозу) та кокцидіозів (цистоізоспорозу), за змішаних інвазій.
Дозування
Перед кожним застосуванням флакон з препаратом ретельно струшують.
Препарат застосовують індивідуально перорально, під час вранішнього годування з невеликою кількістю корму або примусово на корінь язика за допомогою шприца-дозатора із розрахунку: 1 мл препарату на 1 кг маси тіла тварини (що відповідає 50 мг фенбендазолу та 20 мг толтразурилу на 1 кг маси тіла).
З профілактичною метою, для припинення розмноження цистоізоспор та виділення ооцист у зовнішнє середовище препарат застосовують однократно, що зменшує ризик повторного зараження в групах та розплідниках із відомими та повторними кокцидіозними інвазіями.
З лікувальною метою та для дегельмінтизації препарат застосовують щоденно протягом 2-3 діб. Термін лікування та необхідність повторного курсу визначається лікарем ветеринарної медицини для забезпечення адекватного контролю над паразитами та зменшення ймовірності розвитку резистентності.
Протипоказання
Підвищена індивідуальна чутливість тварини до складових компонентів препарату.
Не застосовувати препарат цуценятам та кошенятам віком до 2-х тижнів та тваринам масою тіла менше 0,4 кг.
Не проводити дегельмінтизацію хворих, виснажених та ослаблених тварин.
Використання препарату у період вагітності повинно базуватись на оцінці користі/ризику лікарем ветеринарної медицини в кожному конкретному випадку.
Не застосовувати самкам у перші два тижні лактації.
Застереження
Для успішної боротьби з паразитами необхідно розробити систему лікувально-профілактичних заходів, направлених на елімінацію збудників.
Важливо впроваджувати гігієнічні заходи, зокрема місця утримання тварин повинні бути сухими та чистими, щоб запобігти випадкам повторного зараження. Ооцисти кокцидій стійкі до багатьох дезінфікуючих засобів і можуть виживати у навколишньому середовищі протягом тривалого часу.
Швидке видалення фекалій до споруляції ооцист (протягом 12 годин) знижує ймовірність передачі інфекції. Одного введення препарату в групі тварин, як правило, буває достатньо, щоб зменшити виділення ооцист. У розплідниках із повторними спалахами клінічних форм кокцидіозу кожен приплід піддають лікуванню протягом тривалого часу для забезпечення контролю та поступового зниження рівня інфекції. Усіх тварин з групи ризику зараження слід лікувати одночасно, включаючи дорослих тварин, оскільки вони можуть бути субклінічно інфікованими.
У поодиноких випадках у деяких тварин можуть спостерігатись порушення в роботі шлунково-кишкового тракту (рідкі фекалії, блювання), рясна слинотеча (особливо у котів), які самостійно зникають та не потребують застосування лікарських засобів.
Форма випуску
Флакони полімерні по 10, 15 або 25 мл у картонній коробці в комплекті зі шприцом-дозатором.
Зберігання
У сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей та тварин місці за температури від 5 до 25 °С.
Термін придатності
2 роки.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Продукт |
Країна виробник | Україна |
Вид тварин | Собаки, Кішки |
Лікарська форма | Суспензія |
- Ціна: 178 ₴