Опис
Таблетки блакитного кольору плоскої, овальної (масою 1 г) й овально-довговою (масою 5 і 10 г) форми з тисненим патентованим логотипом підприємства на одній зі сторін і роздільною канавкою на іншій стороні.
Склад
1 г препарату містить активні речовини:
оксидазанід — 375,0 мг;
фенбендазол — 225,0 мг.
Фармакологічні властивості
Антигельмінтна дія препарату щодо господарсько-значих збудників трематозів, нематозів і цестодозів, а також інших паразитів великої рогатої худоби, овець і коз зумовлена особливостями сумарної взаємодії його активно дійових компонентів. Оксиклозанід проявляє широкий спектр протипаразитарної дії: виражену трематоцидну дію на статевозрілі та личинкові форми Fasciola hepatica и F. gigantica,Paramphistomum ichikawai, Liorchis scotiae; Dicrocoelium lanceatum и Еurytrtma pancreaticum; цестоцидний щодоMoniezia expansa, M. denedeni, Avitellina centripunctata, Stilesia globipunctata, S. hepatica, Thysaniezia giardiа, а також інсекто-ларвоцидна дія на личинки Hipoderma bovis, H. lineatum, Oestrus ovis, Crivellia silenus и Cephalopina titilator.
Фенбендазол активний щодо статевозрілих і личинкових форм нематод шлунково-кишкового тракту та легенів, а також підсилює цестодоцидну та інсекто-ларвоцидну дію оксидлузанілу. Завдяки овоцидній дії знижує зараженість загонами яйцями гельмінтів.
Оксиклозанід — антигельмінтик із групи саліциланідів. Пригнічуючи активність сукцинатдегідрогенази та фумаратредуктази, порушує окислювальне фосфорилювання в мітохондріях клітин і синтез АТФ, чим викликає погіршення рухливості, порушення енергетичних процесів і загибель паразитів.
Фенбендазол — антигельмінтик із групи бензомідазолів. Механізм його дії полягає в зв'язуванні структурного білка мікротрубочок (міклоканальців) клітинного каркаса — тубуліну. Блокування й порушення побудови мікротрубочок призводить до гальмування рухливості, поділу та секреторних процесів у клітинах паразитів, а також поглинання глюкози, що випадає у формі запасів глікогену. Блокування роботи енергетичних процесів призводить до паралічу та загибелі або видалення паразитів з організму тварин.
Оксиклозанід після приймання всередину, повільно всмоктується, досягаючи максимальної концентрації в крові в овець і великої рогатої худоби через 24 години. Майже повністю (> 99%) пов'язується з білками плазми крові, метаболізується в печінці та загалом виводиться з організму через жовч із фекаліями (до 80%). Решта виводиться з сечею і менш ніж 0,1% з молоком. Період напіввиведення становить приблизно 7 днів.
Фенбендазол, після приймання всередину, теж повільно всмоктується, тому бажано, щоб він якомога довше був у рубці. Метаболізується в печінці до його сульфоксидних похідних, ідентичних з оксфендазолом і бензомідазолом. Оксфендазольні похідні знову можуть повертатися в рубець, де під дією бактерій трансформуються в фенбендазол. Це збільшує біодоступність фенбендазолу в жуйних тварин. З організму переважно виводиться з фекаліями. У великої рогатої худоби та овець через шість днів після перорального приймання, приблизно 35% заданого фенбендазолу виводиться в незмінному вигляді та приблизно 5% у формі метаболітів. Невелику кількість метаболізованого фенбендазолу виводиться з сечею. Вибір фенбендазолу в коз відбувається вдвічі швидше, ніж у овець.
Застосування
Для дегельмінтизації великої та дрібної рогатої худоби, тварин і буйволів у разі таких захворювань:
― трематдози (гострий і хронічний фасціоліз, дикроцеліоз, парамфістомідози, еуритрематоз);
― нематодози шлунково-кишкового тракту та легень (гемонхоз, буностомоз, езофагостомоз, нематодичнийроз, остертагіоз, хабертіоз, кооперіоз, стронгілоідоз, трихостронгіліз, трихоцефаліз, неоаскаріоз, диктікокаліз, протостронгіоліз, мюлезоди, цистокаліз);
― цестодози (авлінійоз, монізіоз, стилетзіоз, тисненнязіоз);
— ентомози (гіподермоз, естроз, дерматобіоз, крівеліоз, цефалопіноз).
Дозування
Таблетки задають тваринам разово, примусово, на корінь язика вранці до годування в дозах:
- Велика рогата стрічка, верблюди та буйволи — 1 таблетка масою 5 г на 150-200 кг маси тіла або 1 таблетка масою 10 г на 300-400 кг маси тіла;
- вівці та кози ― 0,5 таблетки масою 1 г на одну голову молодняка 10 — 20 кг маси тіла, 1 таблетка масою 1 г на одну голову 30-40 кг маси тіла.
Допускається індивідуальне згодовування роздробленої до порошку таблетки з невеликою кількістю вологого комбікорму.
Протипоказання
Не рекомендується застосовувати тваринам у разі інфекційних захворювань і виснаженим тваринам, під час періоду спалювання й самицям у перший місяць вагітності.
Застереження
Забій тварин на м'ясо можна не раніше, ніж за 14 діб після останнього застосування препарату, молоко може бути використане в харчових цілях не раніше ніж за 2 доби після проведення дегельмінтизації. У разі вимушеного забою тварин раніше встановленого терміну м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від укладення лікаря ветеринарної медицини. Молоко, отримане раніше встановленого терміну, можна випалювати молодняку тварин.
Форма випуску
Таблетки масою 1,0; 5,0 или 10,0 г.
Таблетки фасують у блістери з полімерних матеріалів на основі фольги по 10 штук або в пластикові контейнери по 10, 20, 50 або 100 штук.
Зберігання
Сухе, темне місце за температури від 2 до 25 °C.
Термін придатності — 2 роки.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Бровафарма |
Країна виробник | Україна |
Вид тварин | Велика рогата худоба (ВРХ), Вівці, Кози |
Лікарська форма | Таблетки |
- Ціна: 360 ₴