Опис
Одним з найбільш ефективних і безпечних засобів, яке швидко вбивають кровосисних паразитів у бджіл, є щавлева кіслота.Порошок щавлевої кислоти відноситься до екологічно чистих засобів і при цьому має високу еффектівность.Процесс обробки простий і нескладний, так що впоратися з ним зможе навіть початківець бджоляр .
Щавлева кислота абсолютно безпечна для бджіл, не впливає на якість і смакові властивості меду, але токсична для людини, може викликати роздратування шкіри і слизових оболочек.Средство є тверді кристали білого або прозорого кольору, які швидко розчиняються у воді.
Кілька способів обробки вулика за допомогою щавлевої кислоти:- обприскування бджіл 2% водним розчином препарату, ефективність цього способу становить 80%.
- обкурювання вулика паром щавлевої кислоти, ефективність цього способу становить 93%.
Перший спосіб є найбільш простим від позбавлення інфекції, і не займає багато часу.Каждий бджоляр вирішує сам, який спосіб йому вибрати. У будь-якому випадку потрібно чітко дотримуватися правил обробки, і виконувати цю процедуру в строго визначені терміни.
Перед початком обприскування необхідно прибрати рамки з медом і пергою, бджоли таким чином зберуться в купку і обприскувати їх буде значно простіше. Матку на час процедури прибирають з вулика. Тільки при обкурюванні її можна залишати у вулику. Для приготування розчину воду необхідно відфільтрувати і прокип'ятити, щоб усунути всі шкідливі прімесі.Перед приготуванням розчину можна помістити щіпку щавлевої кислоти в ємність з водою - утворився при цьому осад свідчить про те, що вода недостатньо очищена і містить домішки.
Для приготування щавлевого розчину необхідно:- Підігріти воду 1 л до температури + 30 ° - + 45°С.
- Додати в теплу воду трохи цукрової пудри, для того щоб кристали швидше розчинялися, а краплі розчину довше трималися на тілі бджоли.
- Потім необхідно додати до отриманої солодкуватої рідини 20 г щавлевої кіслоти. Ретельно перемішати розчин.
- Приготований розчин потрібно використовувати відразу.
- ранньою весною процедуру здійснюють після масового обльоту бджіл.
- влітку вулик обробляють після викачування меду і до початку підгодівлі.
- восени бджолину сім'ю обприскують розчином відразу ж після виходу бджіл з розплоду, але до настання перших заморозків.
- обробку можна проводити за допомогою механічних або електричних розпилювачів для рідини.
- кожна рамка з комахами обприскується окремо - для цього її акуратно витягують з вулика і зрошують розчином.
- під час обробки комах потрібно тримати розпилювач на відстані 35-40 см від бджіл, направляючи струмінь аерозолю під кутом 40-45.
- норма витрати розчину на одну рамку становить 10-12 мл.
- в процесі обприскування струмінь рідини потрібно направляти безпосередньо на комах, але не обов'язково зрошувати кожну особину - у вулику бджоли постійно стикаються один з одним, тому розчин легко переноситься з одного тулуба на інше.
- при обробці багатокорпусних вуликів обприскувати їх починають з нижнього ярусу.
- після завершення обробки рамки рекомендується накрити поліетиленовою плівкою - при цьому всередині вулика довго зберігається висока концентрація щавлевої кислоти, а кліщі гинуть швидше.
В основі цього методу лежить нагрівання порошку щавлевої кислоти, в результаті якого він перетворюється в токсичний для кліщів пар. Перевага такої обробки в тому що її можна використовувати при температурі повітря від + 10°С Розпорошувати кислотний дим можна за допомогою бджільницького димаря або спеціальної гармати .
Основні правила обкурювання бджолиного вулика парами щавлевої кислоти перераховані нижче:- перед початком обробки потрібно закрити верхній льоток вулика і все щілини, щоб забезпечити герметичність внутрішнього простору конструкції.
- за допомогою обраного пристосування для обкурювання здійснюють нагрів кристалів речовини і подачу пара через нижній льоток вулика.
- на обробку конструкції з 10-12 рамками необхідно витрачати 1,5-2 г порошку.
- обкурювати бджолину сім'ю даними засобом рекомендується в кілька прийомів, дотримуючись між ними інтервал в 10 хвилин.
- перед додаванням нової порції кристалів препарату пристосування для обкурювання вулика потрібно охолодити, щоб уникнути занадто швидкого нагрівання речовини.
- якщо житло бджіл складається з декількох ярусів, то спочатку обробляють верхні відсіки, а потім нижні.
- при наявності розплоду вулик обробляють 4 рази з інтервалом в 1 день, подаючи пар всередину конструкції двома однаковими порціями.
Під час приготування засоби для обробки вулика пасічнику потрібно дотримуватися граничної обережності, щоб уникнути контакту діючої речовини зі шкірою, а також зі слизовими оболонками очей і ротової порожнини. Дана речовина може викликати подразнення та опіки, а вдихання його парів призводить до отруєння.
Основні | |
---|---|
Виробник | Dr. Alder's Tiernahrung |
Країна виробник | Іспанія |
- Ціна: 180 ₴