Корзина
440 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
Заказать +380956665475 ViberЗаказать препараты

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

УкраинаСумская областьАхтыркаул. Батюка 36 А
+380956665475
+380956665475
+380985636273
Ветеринарные препараты и кормовые добавки от ветаптеки Захарченко О.В.
Корзина
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Як годувати свиню?

Як годувати свиню?

Як годувати свиню і отримати від неї максимальну кількість корисної продукції з мінімальними затратами кормів і часу? Таке питання виникає у кожного господаря, який починає рахувати вартість кормів, спостерігає за їх ефективністю використання в...

Досвід – це надбання людини, яке приходить з роками та передається від однієї людини до іншої. Тому, коли постає питання чи вірно і ефективно Ви годуєте своїх домашніх тварин, дехто з господарів, спираючись на власний досвід, скептично відповідає: "…Ви мене будете вчити, як годувати …". Так, шановні власники домашніх тварин, нагодувати також потрібно вміти. В якомусь розумінні це мистецтво й наука, від того, як Ви це зробите, залежить кінцевий ре зультат сподівань.

Щоб вигодувати кабанчика живою масою 150-180 кг, господар за звичайних умов затрачає біля двох років часу та 8-10 кормових одиниць на 1 кг приросту. Тобто, за період відгодівлі витрачається біля 2 тон зернових кормів, а середньодобовий приріст не перевищує 300-400 грам. Така годівля є невигідною в вирощуванні як для власного споживання, так і збитковою при вирощу ванні на продаж. При таких затратах часу, робочої сили, кормових ресурсів багато господарів приходить до висновку, що дешевше купити відгодованого кабанчика, ніж годувати власного. Як фахівець в галузі годівлі с/г тварин, я не погоджуюсь з цим, оскільки тваринництво в домашніх умовах також може бути ви гідним. Посудіть самі: продуктивний потенціал свиней достатньо високий, вони можуть давати за добу до 1500 грамів приросту живої маси. Головні складові продуктивного потенціалу: годівля (65%), породні особливості (15%), ветеринарно-зоотехнічна під тримка (10%), умови утримання (10%).

Згідно обгрунтованим нормам годівлі, підсвинок живою масою 60 кг з середньодобовим приростом 850 г має споживати 2,5 кг сухої речовини корму, в якому міститься 435 г сирого протеїну. Саме з нього організмом синтезується 127,5 грам білку для підтримки продуктивного потенціалу. Даний білок скла дається з 22 г лізину та інших амінокислот (лізин – головна амінокислота, без якої не відбувається засвоєння білку в організмі тварин, птиці, людини). Для прикладу згодовування візьмемо таку саму кількість пшеничної дерті (2,9 кг дерті відповідає 2,5 кг сухої речовини). Ця кількість корму містить 387 сирого протеїну і 8,5г лізину. При згодовуванні такої дерті , синтез білку в добовому прирості значно обмежується дефіцитом лізину, і може складати лише 60 г, а середньодобовий приріст тварини буде не вище 350 грам на добу. При цьому слід відмітити, що з 387 г сирого протеїну пшеничної дерті (2,9 кг в натуральній вазі), на синтез білку приросту використовується лише 183 грам. Тобто, ефективність використання такої цінної складової корму, як протеїн пшеничної дерті, складає 47%.

Протеїн злакових зернових (пшениця, ячмінь, овес, жито) для тварин є незбалансованим за амінокислотними складовими, тому поряд із зерном злакових, для виготовлення зернових сумішок, в годівлі тварин використовують зерно бобових (горох, соя, люпин, кормові боби), відходи переробки технічних культур (жмих, шрот) або корми тваринного походжен ня (м'ясокісткове та рибне борошно). Так як організм використовує на побудову власних білків амінокислоти, що входять до складу протеїну корму, то в разі їх відсутності або недостатній кількості, синтез припиняється, а решта наявних амінокислот знецінюється і виводиться з організму природнім шляхом. При годівлі тварин такими кормами тварини погано ростуть, а витрати кормів зростають. Результат ефективної годівлі - вага тварини, а не купи гною – твердять господарі.

Повноцінність протеїну це один з основних факторів, які впливають на підвищення приросту та зменшення витрат кормів. Окрім того корм, який згодовують тваринам, повинен містити достатню кількість макро- (кальцію, фосфору, магнію, натрію) і мікроелементів (залізо, цинк, марганець, мідь, кобальт, йод, селен). Це другий за значимістю фактор продуктивного потенціалу. Недостатнє забезпечення раціонів тварин мінеральними речо винами прямо впливає на зниження продуктивності, при зводить до хвороб та відхилень в розвитку.

Ще один фактор, який потрібно враховувати при годівлі – достатня наявність вітамінів А,Д,Е,В,РР (каталізатори обмінних процесів в організмі). Ці три фактори, які впливають на якість і повноцінність годівлі є головною незаперечною складовою формування продуктивного потенціалу Ваших тварин.

Інститутом кормів УААН, де працюють спеціалісти які напевно знають як годувати свиню, спільно з українським підприємством розроблено та випробовано новий продукт, що дозво ляє значною мірою покращити чинники формування продуктивного потенціалу – ЖИВИНА АВМКК (амінокислотний вітамінно-мінеральний кормовий концентрат). В основу продукту виробником було закладено вплив на стимулюючу та захисну дію речовин природнього походження (капсаіцин та інші). Вони стимулюють активність ферментів органів травлення, підвищу ють загальну засвоюваність поживних речовин, зменшують тепловий стрес, захищають мікроворсинки шлунку від дії токсинів та вільних радикалів, стабілізують мікрофлору шлунково-кишкового тракту. До його складу входить і три незамінні амінокислоти: лізин, метіонін, треонін, найдефіцитніші на зер нових раціонах, найбільш необхідні для повноцінного росту тва рин і птиці. Даний продукт розроблений на основі нових розробок та прийомів в годівлі сільськогосподарських тварин, об'єднує багаторічний досвід практичної роботи з приватним та суспільним сектором. Оптимальне співвідношення та дозоване введення згідно рекомендацій по використанню амінокислотного вітамінно-мінерального к о н ц е н т р а т у ЖИВИНА дозволяє підвищити продуктивність тварин і знизити витрати кормів до 2,5-3 кормових одиниць на 1кг приросту. Тому Вам надалі вирішувати, як годувати власну живність.

Думка спеціалістів в даному питанні збігаються в одному: ефективно!

О.І.Килимнюк, Науковий співробітник Інституту кормів УААН

Другие статьи
  • Как правильно кормить собаку
    Я назвал эту статью «Как правильно кормить собаку» и название подразумевает что я сейчас дам ответы на все вопросы, и я знаю точно как правильно кормить щенка или взрослую собаку, или собаку в преклонном возрасте. На самом деле все не так просто.
  • Мифы об антибиотиках
    В прошлой статье https://vetapteka.sumy.ua/a366306-pro-antibiotiki.html мы узнали что такое антибиотики и когда их назначают. С момента изобретения антибиотиков, а это было в 1928 году, все что связано с ними обросло множеством мифов и страхов.