Продавец ЧП Захарченко О.В. развивает свой бизнес на Prom.ua 9 лет.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
452 отзыва
Заказать +380956665475 ViberЗаказать препараты
УкраинаСумская областьАхтыркаул. Батюка 36 А
+380956665475
+380956665475
+380985636273
Ветеринарные препараты и кормовые добавки от ветаптеки Захарченко О.В.
Корзина
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Вирощування поросят-відлучників.

Вирощування поросят-відлучників.

Відлучення-це серйозний стресс для поросят і критичний період їх життя, коли закладаються основи для майбутнього росту і розвитку. Сьогодні достовірно відомо, що маса поросяти при відлученні і темпи зростання в перших 7-10 днів після нього значно...

Процес адаптації.

 Тим часом на багатьох свинофермах відразу після відлучення молодняк підпадає під дію багатьох шкідливих факторів. Навіть ті поросята, які перед відлу­ченням додавали по 300 г на добу, часто знижують темпи приростів в два і більше рази протягом першого тижня після нього, а деякі взагалі не ростуть і навіть втрачають в живій масі. Все це неминуче позначається на загальній продуктивності за весь період відгодівлі.

Під час росту в організмі накопичуються протеїн, жир і вода, тому, підтримуючи вгодованість, можна уникнути катаболічних змін в тканинах і зменшення запасів жиру. Для цього добові прирости повинні бути

не меншими 200 г. При нульових приростах тварини здатні лише підтримувати масу протеїнів, але кількість ліпідів знижуватиметься приблизно на 55 г за добу.

У дикій природі відлучення триває поступово, як правило, декілька тижнів. У промислових умовах це зазвичай відбувається між 14-м і 28-м днями життя.

Після відлучення поросята повинні швидко навчитися споживати незнайомі корми і воду. Процес навчання цьому проходить неоднаково: деякі вчаться дуже швидко і їдять значно більше корму, ніж  їх сородичі. Іншим може потрібно декілька днів на адаптацію до нових умов, а споживання корму і води у них буває недостатнім. У деяких навіть може виникнути зневоднення, що порушує гомеостатичний баланс. Такий стан серйозно пригнічує апетит і знижує темпи зростання, а також робить поросят чутливішими до інфекційних і іншим захворювань.

Перехід з молока свиноматок на раціони, багаті комплексними вуглеводами і білками, свого роду удар по секреції ферментів. 14% енергій надходить з материнського молока у вигляді вуглеводів (лактоза), 65% ліпідів і 22% у вигляді протеїну. Стартерні ж раціони забезпечують 53% енергій у вигляді вуглеводів, 20% ліпідів і 27% у вигляді протеїну. Це означає, що травлення міняється з ліпід­ного на крохмалисте. Змі­нюється і джерело протеїну.

Підшлункова залоза - головний орган синтезу і секреції ферментів в ор­ганізмі. Це і ендокринний ор­ган, оскільки він секретує гормони (інсулін), а також панкреатичний сік через протоку в дванадцятипалу кишку. Основні класи фер­ментів підшлункової залози протеази (трипсин і хімо- трипсин), карбогідрази (включаючи амілазу), ліпази і нуклеази. Таким чином, секрети підшлункової залози грають найважливішу роль в перетравлюванні і всмоктуванні живильних речовин.

У поросят після відлучення зменшується активність панкреатичних ферментів. Мож­ливо, саме це, а не власне відлучення, причина повної відсутності апетиту або низького споживання корму, яке, у свою чергу, знижує синтез ферментів. Тому так важливо забезпечити хороше споживання корму поросятами одразу після відлучення, це одна з важливих складових вирощування поросят-відлучників.

Це повинно підвищити синтез і секрецію панкреатичних ферментів, а значить, і збільшити прирости.

Після переходу з молока на сухі корми необхідний певний час для пристосування ферментної системи. Секреція лактази в цей час знижується, а амілази, ліпази і протеази - збільшується. Якщо корм перетравлюється не повністю, то велика його кількість потрап­ляє в товстий кишечник, що призводить до діареї. Позитивний ефект може забезпечити застосування з кормом екзогенних фер­ментів, що сприяють перетравлюванню поживних речовин.

Тонкий кишечник - головна ділянка пере­травлювання живильних речовин. Його по­верхня вкрита величезною кількістю ворсинок. Розташовані на них епітеліальні клітини забезпечують всмоктування. Але вони роз­пізнають і всмоктують лише доступні живильні речовини, а всмоктування нерозщеплених (дуже великих) молекул їм не під силу.

Чим довші і тонші ворсинки, тим більша площа поверхні для всмоктування і перетравлювання поживних речовин.

Після відлучення відбуваються значні зміни струк­тури, функцій і цілісності тонкого кишечника. Ворсинки коротшають, форма міняється з тонкої (пальце­подібної) на товщу (язикоподібну), знижується площа поверхні всмоктування і зменшується регенерація епітеліальних клітин. Це призводить до скорочення травної здатності, що може сприяти виникненню діареї поросят-відлучників.

На цілісність кишечника після відлучення впли­вають багато чинників:

- стан здоров’я тварини;

- форма корму (сухий або рідкий);

- відсутність молока; 

- доступність води;

- забезпеченість глютаміном, необхідним для роз­витку кишечника;

- транзиторна гіперчутливість до антигенів раціо­ну, наприклад, до соєвих продуктів.

 

Спожитий корм може стимулювати зростання і функціонування слизової оболонки, що забезпечує цілісність тонкого кишечника, його травну і всмоктуючу функції, а отже, і зростання тварин що не піддавалися дії кормового стресу. Наприклад, годівля рідкими, а не сухими кормами дозволяє зберегти висоту ворсинок.

Згодом вчені довели, що між загальним споживанням сухої речовини і середньою висотою ворсинок в тонкому кишечнику існує лінійна залежність, як і між середньою висотою ворсинок і приростом живої маси. Ці результати підкреслюють взаємозв'язок між споживанням поживних речовин, їх всмоктуванням в кишечнику і темпами зростання, середньою висотою ворсинок і приростом живої маси.

 

Розвиток імунної системи

Поросята народжуються з незрілою імунною сис­темою, і їх пасивний імунітет залежить від споживання материнського молозива і молока, яке містить захисні антитіла, зокрема, ІgА. Між третім і четвертим тижнями поросята-сисуни отримують близько 1,6 г ІgА на добу. При відлученні в цьому віці поросята втрачають захисний компонент у вигляді материнських антитіл і тому не можуть протистояти інфекції.

Ще одна найважливіша проблема відлучників - нездатність поросят секретувати достатню кількість соляної кислоти (НСІ), необхідної для підтримки низького рівня рН і стимуляції секреції ферментів, які розщеплюють білки. Крім того, низький рівень рН сприяє підтримці правильного балансу мікроорганізмів в кишечнику, забезпечуючи корисним бактеріям, таким як Lactobacillus та bacillus subtilis . У поросят-сисунів утворюється велика кількість молочної кислоти із-за присутньої в молоці лактози, це підтримує низький рівень рН (3-4) в шлунку. Тобто, в секреції великої кількості НСІ в цей період немає необхідності. Проте, після відлучення продукція молочної кислоти більше не стимулюється лактозою молока, а поросята все ще не здатні секретувати достатню кількість НСІ.

Внаслідок цього рівень рН в шлунку дуже високий, секреція ферментів неадекватна, а поживні речовини перетравлюються недостатньо. Велика кількість неперетравлених живильних речовин надходить в товстий кишечник, де вони формують субстрат для розмноження патогенних бактерій, що викликають діарею.

Підвищення рН в кишечнику, крім того, сприяє розмноженню патогенних мікроорганізмів, які витіс­няють корисну мікрофлору, що, в свою чергу, сприяє розвиткові діареї. Тому в раціон поросят додають кислоти.

Стратегія годівлі, утримання і захисту здоров'я тварин після відлучення повинні бути такими, щоб звести до мінімуму вплив всіх вище перелічених чинників на тварин, інакше неминучі наступні наслідки:

 •  недостатня секреція травних ферментів;
 • абсорбція і перетравлювання живильних речовин;
 •  погіршення здоров'я;
 •  низькі темпи зростання і ефективність годівлі;
 •  почастішання випадків діареї;

зниження продуктивності і підвищення витрат на виробництво.

 

Вік відлучення і жива маса поросят

 

Зараз визнано, що чим більше жива маса поросяти при відлученні, тим вище темпи його зростання згодом, менше часу потрібно витратити на виро­щування і нижче загальне споживання корму протягом життя.

Темпи зростання поросят в підсисний період визначає молочна продуктивність свиноматки, на що і повинна спрямовуватися годівля.

Рішення про відлучення часто засноване на бажанні отримувати максимальну кількість поросят на свино­матку в рік, проте, слід пам'ятати про вплив маси при відлученні на їх подальшу продуктивність. В цілому визнано, що додаткове згодовування молодняку до відлучення знежиреного молока є не дуже рентабельним способом підвищення його маси і робить вирощування поросят-відлучників занадто дорогим і невигідним.

Ефективнішими вважаються підвищення молочної продуктивності свиноматки або ж більш пізнє відлучення.

Переваги пізнього відлучення:

 •  зниження необхідності в лікувальних заходах. До речі, в країнах, де заборонено застосування антибіотиків і стимуляторів росту, вік відлучення збільшено;
 •  розвиненіші травна і імунна системи у поросят;
 •  зниження потреби в дорогих раціонах;
 •  простіше утримання відлучників;
 •  поліпшення темпів росту і зниження смертності;
 •  скорочення сервіс-періоду у свиноматок і підвищення їх плідності.

Недоліки пізнього відлучення:

 •  зниження кількості опоросів на свиноматку на рік;
 •  збільшення витрат на облаштування місць в родильному відділенні;
 •  недостатня величина станків, щоб вміщати відлучників старшого віку;

 

 

 

Другие статьи
 • Как правильно кормить собаку
  Я назвал эту статью «Как правильно кормить собаку» и название подразумевает что я сейчас дам ответы на все вопросы, и я знаю точно как правильно кормить щенка или взрослую собаку, или собаку в преклонном возрасте. На самом деле все не так просто.
 • Мифы об антибиотиках
  В прошлой статье https://vetapteka.sumy.ua/a366306-pro-antibiotiki.html мы узнали что такое антибиотики и когда их назначают. С момента изобретения антибиотиков, а это было в 1928 году, все что связано с ними обросло множеством мифов и страхов.