Продавец ЧП Захарченко О.В. развивает свой бизнес на Prom.ua 9 лет.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
452 отзыва
Заказать +380956665475 ViberЗаказать препараты
УкраинаСумская областьАхтыркаул. Батюка 36 А
+380956665475
+380956665475
+380985636273
Ветеринарные препараты и кормовые добавки от ветаптеки Захарченко О.В.
Корзина
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Вирощування молодняку птиці.

Вирощування молодняку птиці.

Здорова птиця є окрасою двору. Поважні гуси, голосисті качки, метушливі кури й величаві індики викликають масу позитивних емоцій, вселяють рівновагу і впевненість у благополуччі. Весняні дні, сповнені турботами про майбутній урожай, закладають...

Почну з водоплавної птиці. Існує хибна думка, що розводити гусей можна лише за наявності водоймища, мовляв, без нього гусячі  яйця матимуть низькі інкубаційні якості. Та при збалансо­ваній годівлі, наявності ємностей для купання, навіть у загороді можна отримувати 40-60 яєць від гуски за сезон з 65%-75% виходом гусенят.Отож за таких умов вирощування молодняку птиці не таке вже й складне діло.

Гуси дуже полюбляють соковиті корми, зелену масу, з зернових — овес, пшеницю, ячмінь, кукурудзу. Шлунок гусей потужніший курячого, тому в раціон можна вводи­ти висівки, сіно, силос, гілки. Важлива і необхідна для цієї птиці постійна наявність води, яка споживається у вели­кій кількості: на 1 кг сухого корму—4 л води. Особливіс­тю гусей також є висока потреба у кисні, якого вони споживають вчетверо більше, ніж інша птиця та тварини.

Життєво важливою для гусенят є температура у перші дні: з 1-го по 5-й день — 28-24 °С.; с 6-го по 10-й день — 24-22 °С; с 11-го по 20-й день — 22-15 °С. З тримісячного віку гусенята можуть обійтися вже без обігріву. Якщо не дотримуватися цих вимог, пташенята стають малорухливими, погано тримаються на ногах, починають втрачати вагу та гинути. Також для гусенят характерна така особливість: вони падають та перевер­таються на спину і не можуть підвестися, тому за ними потрібне око й око, бо інші гусенята можуть їх затоптати.

Годувати гусенят потрібно часто — 6-7 разів на добу і лише з 1,5-місячного віку можна переводити їх на 4-ра- зову годівлю. Перші дні годують вологими мішанками з ячменю та вівсянки, пшеничних висівок з додаванням невеликої кількості вареної картоплі. Добре додати до мішанки варене яйце та зелень, хоча б перші 5 днів. Мож­на робити мішанки на сироватці або нежирному молоці.

Звичайно, найкращою підмогою для господарів є гото­ві комбікорми для молодняку водоплавної птиці віком 1-3 тижні, 4-8 тижнів та для дорослої водоплавної птиці. Застосування якісних, збалансованих кормів позбавить Вас клопоту з мішанками і приготуванням кормів, забез­печивши птиці здорову збалансовану годівлю, високу збереженість молодняку та очікувані прирости.

Вирощувати качок вигідно і швидко, головне — дотримуватися оптимальної температури: 1-5 день — 28-24°С (найважливіший період), на 6-15 день — 23-20°С, 15-30 день — 15-10°С. В першу добу світло не виключають взагалі, у перший тиждень освітлення підтримується 20-22 години, у наступні дні довжина світлового дня повинна бути не менше 14 годин. Гуля­ти каченят можна випускати у теплу погоду з 5-денного віку, а на водоймище: з квочкою — з 8 днів, без квочки — з 3-тижневого віку, причому температура води повинна бути не нижче 14-15°С.

Для годівлі водоплавної птиці комбі­кормовими заводами виробляються готові комбікорми для різ­них вікових груп: молодняк водоплавної птиці 1-3 тиж­ні, 4-8 тижнів, корм для дорослої водоплавної птиці. Кількість корму розраховується на швидке поїдання без залишків, щоб уникнути закисання та пліснявіння кормів. Задавати корми краще з коритець, бо на пласкі поверхні каченята залазять і затоптують корм. Поїлки краще ставити подалі від годівничок, бо каче­нята миють в них свої носи, не ковтнувши корм, чим дуже їх забруднюють. Спочатку годують каченят 6-8 разів на добу, з 10-денного до 30-денного віку — 4—5 разів, з місячного віку — 4 рази.

Вимоги до води для каченят прості — чиста і вдос­таль. Недостатня кількість води погіршує і уповільнює ріст та розвиток каченят, може спричинити їх загибель.

Щоб птиця росла здоровою, варто пам’ятати про про­філактику захворювань і дотримуватися напрацьованої й перевіреної часом схеми. Отже, протягом перших 1-3 днів вирощування молодняку птиці додають у воду вітамін­но-мінеральний препарат «Нутріл-селен» з розрахунку 15 г на 20 л води або «Чіктонік» з розрахунку 1-2 мл на 1 л води. На відміну від інших анало­гів вони містять селен, що сприяє кращому росту молод­няку, а в дорослої птиці профілактує зниження яйценос­ності та розкльови яєць (можна використовувати для всіх видів птиці). До випоювання ліків заберіть у птиці воду на 15-20 хвилин, а потім поставте вже з ліками або вітамі­нами та дочекайтеся, поки пташенята все вип’ють.

На 3-5 день пташенятам варто окремо випоїти енрофлокс 10% або його аналоги (енрофлоксацин-100, енроксил 10%) з розрахунку 0,5 мл на 1 л води або ампроліум 0,7 г на 1 л води три дні підряд. Повто­рити через 20 днів.

Другие статьи
  • Как правильно кормить собаку
    Я назвал эту статью «Как правильно кормить собаку» и название подразумевает что я сейчас дам ответы на все вопросы, и я знаю точно как правильно кормить щенка или взрослую собаку, или собаку в преклонном возрасте. На самом деле все не так просто.
  • Мифы об антибиотиках
    В прошлой статье https://vetapteka.sumy.ua/a366306-pro-antibiotiki.html мы узнали что такое антибиотики и когда их назначают. С момента изобретения антибиотиков, а это было в 1928 году, все что связано с ними обросло множеством мифов и страхов.