Корзина
436 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
Заказать +380956665475 ViberЗаказать препараты
УкраинаСумская областьАхтыркаул. Батюка 36 А
+380956665475
+380956665475
+380985636273
Ветеринарные препараты и кормовые добавки от ветаптеки Захарченко О.В.
Корзина
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Вирощування ремонтних телиць. Сучасні підходи.

Вирощування ремонтних телиць. Сучасні підходи.

Ефективність молочного бізнесу залежить від валової виручки і витрат. Валова виручка залежить від виробленого молока і ціни на нього. Вал молока залежить від кількості корів та їх продуктивності. Поголів'я корів залежить від рівня відтворення та...

Таким чином, один з головних аспектів молочно­го скотарства — вирощування ремонтного молодняку, здатного в майбутньому забезпечи­ти високу продуктивність.

Вирощування телички необхідно розпочинати не в день її появи на світ, а в день запуску корови, оскіль­ки сухостійний період має велике значення для отри­мання повноцінного приплоду. Збереження теляти та вік першого отелення залежить від процедури першої випойки теляти.

Як відомо, теля народжується стерильним, у нього відсутній власний імунітет, а тому в ідеалі теляті в першу годину життя необхідно випоїти 1,5-2 літри молозива. Молозиво — це еліксир життя для новона­родженого, адже містить 15-16% білку, що в 5 разів більше, ніж у молоці. Імуноглобуліни, антитіла, яких в молозиві міститься від 50 до 150 г в одному літрі, сто­відсотково всмоктуються через кишечник безпосе­редньо в кров. Через 9-10 годин всмоктування скоро­чується наполовину, а через добу кишечник вже не в змозі вибірково всмоктувати імуноглобуліни, тому всмоктує все, що міститься в кишечнику — мікроор­ганізми, токсини тощо.

Наголошую, що в жодному разі не можна задавати теляті першу порцію молозива понад два літри, адже сичуг по об’єму його не сприйме і це призведе до заг­нивання і діареї. За першу добу життя теля напувають двічі — не більше 3-4 л молозива.

Отож, якщо теляті не згодувати молозиво одразу після появи на світ, постраждає не тільки його імуні­тет, а й виникне великий ризик мікробної (кишкової) інфекції. Упродовж 3-4 тижнів життя резистентність організму забезпечується тільки за рахунок колострального імунітету.

На молочнотоварних фермах України сьогодні в середньому випоюють телятам 190-230 л натураль­ного молока і таку ж кількість знежиреного молока чи замінника. Головне в цей період — не допустити зах­ворювання телят.

Фахівці Голландії вважають за обов’язкове випоїти теляті за перші 20 днів життя 100-110 л молока.

Починаючи з 2-3 дня життя, телятам потрібно дава­ти невеликі порції стартерного комбікорму. Телята споживають його небагато, доки не досягнуть віку 14-21 день, тому що до 21 дня підшлункова залоза не синтезує фермент амілазу, яка розщеплює крохмаль.

З третього тижня телята вже гарно їдять концен­тровані і грубі корми. Найкращий грубий корм — це високоякісне люцернове сіно, телята ним смакують. Поєднання згодовування сіна і смачного стартерно­го комбікорму на ранньому етапі розвитку стимулює розвиток м’язів рубця, а концентрати — розвиток  папіл (вор­синок) рубця.

Коли телята споживають твердий корм, їм потрібен вільний доступ до свіжої якісної води, адже її нестача стримує поїдання концентрованого корму. Але за годи­ну до випойки молока і через годину після того вода від теляти забирається заради уникнення діареї.

Як тільки телята споживатимуть за добу півкілограма стартерного комбікорму, денну порцію молока поступово зменшують.

Відлучати теля бажано тоді, коли воно з’їдає щодня щонайменше 1-1,5 кг комбікорму. Як правило, це від­бувається після 45 дня життя при досягненні ваги 65 кг. Відлучають телят повністю до трьохмісячного віку. А з четвертого місяця поступово переводять із раціону молочних телят на раціон старшої вікової гру­пи. Згодом вони переходять на дорослий раціон.

Утримувати телят бажано в індивідуальних буди­ночках до досягнення ними 60-денного віку і ваги не менше 65-70 кг.

Щоб виростити гарну телицю і нетеля з майбутньою високою молочною продуктивністю, необхідно регу­лювати середньодобові привіси. До 4-місячного віку телички можуть мати середньодобові привіси навіть 900-1000 г, але з 6 до 9 місяця — в жодному разі не більше. Адже в цей період розвиваються молочні залози, і 800-850 г — такими мають бути найоптимальніші  привіси.

За 6 місяців теля з’їдає 260 кг сіна, 400 кг сінажу і силосу, 180 кг комбікорму.

Компанія «Укрзооветпромпостач» для збалансова­ної годівлі телят, телиць виробляє:

 високоякісний стартовий комбікорм в гранулах для телят віком 0-2 місяці і 2-4 місяці;

 премікс «Зоовіт — молоде теля» для телят віком 10-75 днів та для телят віком 2-6 місяців;

 премікс 1% «Зоовіт — здорове теля» для молод­няку віком 6-15 місяців;

 комбікорм для молодняку ВРХ віком 76-115 днів;

 комбікорм для молодняку ВРХ віком 115-400 днів;

 білково-вітамінна добавка 20% для молодняку ВРХ віком 2-6 місяців.

При такій схемі годівлі та утриманні можна стовід­сотково зберегти телят і вони матимуть у двомісячно­му віці масу тіла 75-80 кг, в 4 місяці — 125-130 кг, в 6 місяців — 175-180 кг. У 12 місяців маса тіла телиці повинна становити 60% ваги дорослої корови (600 кг м.т. корови — 360 кг м.т. телиці; 500 кг м.т. корови — 300 кг м.т. телиці).

Телиці української молочної породи у віці 14-15 міся­ців повинні мати масу тіла мінімум 360-380 кг, висо­ту в холці 125-127 см, їх осіменяють, а в 24 місяці отримують перший отел. В Ізраїлі телиць осіменяють

у 12 місяців з масою тіла 380-400 кг, адже для визначення дати першого осіменіння головне не вік, а маса тіла.

При такому підході до вирощування телиць первістка здатна дати не менше 6000-6500 кг молока за першу лактацію, звичайно ж, при збалансованій годівлі.

Поновлення дійного стада залежить від кількості вирощених телиць та наявних нетелів. Цей відсоток коливається від 15-20% до 30-40 відсотків.

У США вводять 40% нетелів на 100 корів, бо осі­меняють корів сексованою спермою, отримуючи 97-98% теличок на 100 корів, з яких легко вирости­ти 40 нетелів.

Ми отримуємо 74-75 телят на 100 корів, тобто 35-37 теличок, вирощуємо їх незадовільно і практично багато з них вибраковується з різних причин. Питання ремонту стада корів в Україні вирішується, на жаль, незадовільно, і сьогодні закупити вітчизняних телиць парувального віку чи нетелів неможливо.

 

 

 

За матеріалами журналу "Здоров'я тварин і ліки"

Другие статьи
  • Как правильно кормить собаку
    Я назвал эту статью «Как правильно кормить собаку» и название подразумевает что я сейчас дам ответы на все вопросы, и я знаю точно как правильно кормить щенка или взрослую собаку, или собаку в преклонном возрасте. На самом деле все не так просто.
  • Мифы об антибиотиках
    В прошлой статье https://vetapteka.sumy.ua/a366306-pro-antibiotiki.html мы узнали что такое антибиотики и когда их назначают. С момента изобретения антибиотиков, а это было в 1928 году, все что связано с ними обросло множеством мифов и страхов.