Корзина
419 отзывов
Заказать +380956665475Заказать препараты

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

УкраинаСумская областьАхтыркаул. Батюка 36 А
+380956665475
+380956665475
+380985636273
Ветеринарные препараты и кормовые добавки от ветаптеки Захарченко О.В.
Корзина
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Зимівля птахів

Зимівля птахів

Дбайливому господарю добре відомо, що взимку птахи потребують більшої уваги, ніж будь-якої іншої пори року.

Електроосвітлен­ням можна компенсувати недостатнє природне світло у пташнику взимку, щоб птиця себе добре почувала потрібно у грудні-січні подовжити «день» до 12-14 годин на добу. В таких умовах кури почи­нають яйцекладку навіть в сараях без обігріву. Несучки дуже чутливо реагують на зміну інтенсивності і тривалості освітлення, тому робити світло більш яскравим і збільшу­вати світловий день до 16 годин на добу не рекомендується, оскільки організм птахів у таких умовах швидко зношується, яйценос­ність і маса яєць знижуються.

Важливо пам'ятати, що у погано вентильо­ваних приміщеннях накопичуються вуглекис­лий газ  і аміак, а підстилка і стіни стають воло­гими. Висока вологість повітря в поєднанні з низькими температурами збільшує спожи­вання корму, може стати причиною застудних захворювань. Оптимальна вологість повіт­ря — 60-70%. Якщо витяжної труби немає, провітрювати пташник можна через кватирку, затягнуту мішковиною або подвійним шаром марлі — це вбереже приміщення від протягів, які птиця погано переносить. На період силь­них стійких морозів пташник бажано опалюва­ти. Для цього влаштовують піч або встанов­люють безпечне джерело тепла (масляний радіатор). У зимовий час бажано застосовува­ти підстилку. Вона повинна бути сухою, для чого її періодично спушують і зверху підсипа­ють свіжий сухий шар. При утриманні курей на глибокій підстилці (шаром 30-40 см) птиця завжди знаходиться на теплій підлозі і легше переносить морози.

У зимовий період птиця повинна отримува­ти повноцінний різноманітний корм. Для годів­лі використовують зерно, комбікорм, харчові відходи. З подрібненого зерна, комбікорму з додаванням залишків хліба, м'ясних і рибних відходів, різаних коренеплодів готують вологі мішанки. При цьому на 1 кг сухої суміші пот­рібно 0,2-0,25 л рідини (молоко, кисляк, сиро­ватка, залишки перших страв, вода). Мішанки готують перед кожною годівлею. Вони не повинні бути липкими, інакше у птиці заб'ють­ся носові отвори, може запалитися слизова оболонка носа. У мішанки додають сушену розтерту зелень, особливо велику цінність представляє сушена кропива, оскільки містить багато вітаміну С, каротину і хлорофілу. Відмінний вітамінний корм для всіх видів домашньої птиці — морква. ЇЇ можна давати свіжою або сушеною. Морожену моркву за кілька годин до згодовування потрібно розмо­розити у холодній воді. Залишки мішанки зали­шати в пташнику не слід — краще готувати її в такій кількості, щоб птиця поїдала її повніс­тю протягом 30-40 хвилин. Заготовлене на зиму сіно згодовують у порізаному вигляді (1-2 см), сінної потерті (опале дрібне листя) або сінного борошна, яке можна приготувати, використовуючи саморобні  і заводські подрібнювачі та траворізки. Курці потрібно 10 г сіна на добу, індичці — 50 г, качці — 10-15 г, гус­ці — 50-60 г, цесарці — 20 г.

З листопада по березень дуже корисно в якості вітамінного корму давати всім видам птиці хвою ялини, сосни, ялиці, ялівцю, кедра.

 

Хвою подрібнюють на частки розміром 3-5 мм і відразу ж додають у мішанки: курям по 5 г на голову,

качкам – 10-15, гусям і індикам – 25 г. Крім вітамінів, у хвої містяться антигельмінтні речовини, які сприяють виведенню з кишкового тракту аскарид. Важливо знати що в середині березня у хвої підвищується вміст ефірних масел, смоли і глюкозидів які негативно впливають на організм, тому заготівлю та дачу хвої в цей час припиняють.

В зимовий період необхідно включати до раціону птиці вітамінно-мінеральні премікси які збагачуватимуть корм необхідними компонентами. Рибне та м’ясо-кісткове борошно являються цінними натуральними кормовими добавками, джерелом білка і мінеральних речовин. Додають їх по 10 г на добу.

Мінеральну підгодівлю включають у раціон птиці обов’язково: кальцій необхідний для формування шкаралупи яєць і скелета. У засвоєнні кальцію важливу роль відіграє фосфор. Тому крейду, дроблене  деревне вугілля, подрібнені палені кістки, попіл з дерева, який  пролежав  на відкритому повітрі не менше 20-30 днів, старе гашене вапно в якості найбільш доступних джерел мінеральних речовин постійно тримають в окремих годівницях з вільним доступом птиці до них. Кальцій, фосфор, сірка і натрій добре засвоюються організмом птиці у складі спеціальних кормових добавок і зміцнюють імунітет, захищають від хвороб, підвищують несучість. В окремій годівниці завжди повинен бути дрібний гравій (гранвідсів)  або грубозернистий пісок, необхідний для перетравлення і засвоєння кормів. Птиця не має зубів, тому гравій служить як жорна у мускульному шлунку. При тривалій відсутності або нестачі гравію птиця не засвоює до 20% корму.

Взимку більшу частину часу птиця проводить в обмеженому просторі і при недостатній рухливості може зажиріти. Це приводить до зниження яйцекладки та знесенні яйця без шкаралупи. Для збільшення рухливості та збереження здоров’я птахам необхідно влаштовувати зимовий вигул, але випускати на вулицю треба тільки в тиху погоду при температурі не нижче -10°С.

Лікар ветеринарної медицини Захарченко О.В. за матеріалами "Здоров'я тварин і ліки"

Предыдущие статьи