
Спирт етиловий 95% 1 л ветеринарний антисептичний засіб
- В наявності
- Оптом і в роздріб
410 ₴
Показати оптові ціни- +380 (98) 563-62-73
СПІРТ ТРИМОВИЙ. Spiritus aethylicus.
Склад і властивості. Прозора безбарвна літальна рідина з характерним запахом і пекучим смаком, що кипить за 78 °C, легко займається, змішується з водою, ефіром, хлороформом, гліцерином у всіх співвідношеннях. Питома вага 95% спирту 0,809-0,813.
Форма випуску. Випускають у бочках, пляшках.
Зберігання. Список А. У прохолодному місці, далеко від вогню.
Дія та застосування. Під час контакту зі шкірою чинить подразнювальну та знижувальну болючість дію, забирає воду з клітин, діє антимікробно, особливо у 50-70% концентрацій.
У слабких концентраціях і малих дозах під час приймання всередину стимулює секрецію й моторику травного тракту, діє протигнілінно та протибродильно, у жуйних румінаторно. Тому всередину призначають у разі тимпання, гіпотонію, атонію, метеоризму, гострого розширення шлунка, для зняття кольок. Призначають як енергетичний засіб (окислення 1,0 г спирту дає 7,2 ккал тепла) у разі перевтоми, закінчення, виснажливих захворювань, порушень обміну речовин, великих кровопотілостей, травм та ін. Спирт добре всмоктується зі шлунково-кишкового тракту; в крові він є в розчиненому стані та переважно в плазмі.
Спирт 70% має виражену антимікробну дію, водночас сила цього ефекту прирівнюється до 3% розчину фенолу або 0,1% розчину сулеми. Зі збільшенням концентрації спирту його антимікробні властивості знижуються, позаяк у цих випадках спирт викликає денатурацію білків, що перешкоджає його проникненню вглиб тканин, тому дезінфікувальний ефект буде поверхневим.
У великих дозах спирт етиловий діє як типовийпінг. У разі призначення всередину наркотичний препарат супроводжується тривалою сталлю уявного збудження, яка майже не виражена під час внутрішньовенних ін'єкціях, особливо в жуйних, тому великій рогатій скоті спирт вводять внутрішньовенно. Після внутрішньовенного введення спирту в жуйних наркотичних сумішей настає відразу та триває майже 1,5 години. Коняшами використовують у комбінації з хлоралгідратом (25 г хлоралгідрату, 80 мл 90% спирту 300 мл ізотонічного розчину натрію хлориду) внутрішньовенно для базового наркотичного тракту.
Як наркотичний засіб застосовують велику та дрібну рогату скоту; коням його в чистому вигляді не призначають, але можна вводити в складі наркотичних сумішей (хлоралгідрат, спирт і магнію сульфат), для наркотичного та дрібно рогатого скоту краще вводити внутрішньовенно у формі 33% концентрації в дозі 3-4 мл/кг ваги тварини. Кінь для базового наркотичного препарату вводить внутрішньовенно- розчин, що складається з 80 мл 90% спирту, 25 г хлоралгідрату та 300 мл ізотонічного розчину натрію хлориду.
Як загальнозбуджувальний засіб спирт призначають у разі виснаження, загальної слабкості, колапсу, у разі тривалих пологів, у разі великих втрат крові, порушення обміну речовин. Як тонізувальний і жарознижувальний засіб використовують у разі гострих септичних процесів, інфекційних захворювань, пневмонії в стадії роздільної здатності, гангрені легень і як анальгетичний засіб у разі важких травматичних пошкоджень тканин і кісток (всередину та внутрішньовенно).
Застосовують усередину як дезінфікувальний, румінаторний і протибродільний засіб у разі агонії з тімпанією передлівців у жуйних тварин, у разі метеоризму рубця, гострого розширення шлунка в коней, під час гнильних процесів у кишківнику, призначені для зняття колік у разі копростазу та химостазах (внутрішно), у разі звуження стравоходу.
Як дезінфікувальний, протизапальний, протибольовий спирт застосовують як дезінфікувальний, протизапальний, протибольовий спирт, у разі ударів, запалення шкіри та підшкірної клітковини, запалення м'язів, суглобів. Як подразнювальний і відволікальний засіб застосовують усередину у разі багатьох захворювань внутрішніх органів і у формі лініментів зовнішньо. Для дезінфекції рук, операційного поля, шкіри, інструментів використовують 50-70% спирт. Спирт застосовують як розчинник багатьох лікарських речовин (вератин, йод та ін.). Як зв'язувальний дезінфікувальний засіб у разі опіків шкіри.
Дози 33% етилового спирту (наркотичні) внутрішньовенно, крупному рогатому скоту 400-600 мл, мелкому рогатому скоту 100-150 мл; 40% етилового спирту (больові та протибродильні) всередину: лошадям и крупному рогатому скоту 150-200 мл, мелкому рогатому скоту 60-100 мл.
Алкоголь входить до складу протишококової рідини через М. В. Плахотину (спирта 95% 200 мл, камфори 3 г, уротропіну 10 г, аскорбінової кислоти 2 г, ізотонічного розчину натрію хлориду до 2000 мл). Дози внутрішньовенно коням 1500-2000 мл, дрібному рогатому скоту 150-200 мл. Він входить до складу протичислоткових лініментів і є допоміжною речовиною під час виготовлення багатьох лікарських форм.
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Об`єм | 1000 мл |
Користувальницькі характеристики | |
Виробник | ТОВ Тернопольветпрепарат |
Форма випуску | Розчин |
- Ціна: 410 ₴