Склад і форма випуску.
Препарат йод однохлористый являє собою однорідну рідину оранжево-жовтого кольору, що містить однохлористый йод і соляну кислоту. У воді і глицеринопо-добно розчинниках типу триэтиленгликоль розчиняється у будь-яких співвідношеннях. На повітрі димить. Випускають в герметично закритих скляних пляшках або банках, флаконах і іншої скляної або полімерній тарі, яка забезпечує схоронність продукції місткістю 0,5 — 20 л.
Фармакологічна дія. Йод однохлористый, як і всі йод-хлорвмісні препарати, в оптимальних концентраціях володіє антисептичними, санирующими властивостями. Активний проти бактерій (в т. ч. мікобактерій), грибів, вірусів, яєць ряду гельмінтів, спір та ооцист кокцидій.
Свідчення. Йод однохлористый призначають для вологої дезінфекції, дезінвазії поверхонь тваринницьких, птахівничих приміщень та обладнання до них, холодильних камер, знезараження шкаралупи яєць, а також для аерозольної дезінфекції повітря тваринницьких та птахівничих приміщень, лікування тварин, уражених стригучим лишаєм і преддоильной обробки вимені корів.
Дози і спосіб застосування. Вологу дезінфекцію, дезинвазию приміщень та інших об'єктів проводять водними розчинами однохлористого йоду, які готують безпосередньо перед обробкою.
При сибірці 10% розчином однохлористого йоду з розрахунку 1 л/м2. Розчин наносять дворазово по 0,5 л/м2 з інтервалом 15-25 хвилин.
Експозиція 3 години. При негативних температурах (до мінус 40 °С) зазначені розчини наносять на поверхню дрібно в три прийоми по 0,3 — 0,4 л/м2. Перед кожним нанесенням дезінфікуючого розчину, поверхня попередньо обробляють гарячою водою (70 °С) або насиченим (15 — 20%) розчином кухонної солі з розрахунку 0,5 л/м2. Експозиція після останнього нанесення дезрозчину 3 години.
При інфекційному атрофічному риніті, бешисі свиней, вірусний гепатит каченят, ящуре (поточна дезінфекція) 5% розчином однохлористого йоду одноразово з розрахунку 0,5 л/м2 з інтервалом 1 година. Експозиція у всіх випадках 6 годин.
При інфекційної ентеротоксемії і брадзоте овець, туберкульозі тварин і птахів 10% розчином однохлористого йоду, підігрітим до 45 — 50 °С, дворазово з інтервалом 1 годину в 0,5 л/м2. Експозиція після другого зрошення 3 години.
При респіраторному микоплазмозе птахів і сальмонельозах 3% розчином однохлористого йоду з розрахунку 1 л/м2. Експозиція 1 година.
При кокцидіозі кроликів і птахів 10% розчином однохлористого йоду підігрітим до 70 °С одноразово з розрахунку 1 л/м2. Експозиція 5 годин.
При параскаридозе коней і аскаридозі свиней 5% розчином однохлористого йоду, підігрітим до 70 °С, з розрахунку 1 л/м2. Експозиція 5 годин.
При стронгилятозах і стронгилоидозах 3% розчином однохлористого йоду з розрахунку 1 л/м2. Експозиція 1 година.
При заразних хворобах гусениць шовковичного шовкопряда (мертвотність, чахлость, септицемія, жовтяниця) приміщення для відгодівлі гусениць (червоводни), інкубаційні зали, листохранилища і знаходиться в них обладнання за 6 днів до закладки грены шовкопряда, а також після закінчення відгодівлі гусениць і звільнення червоводен від коконів, 10% розчином однохлористого йоду з розрахунку 1 л/м2. Експозиція 9 годин.
Для запобігання корозійної дії доцільно проводити дезінфекцію металевого обладнання (окремо від поверхонь приміщень) однохлористым йодом, розчиненим у триэтиленгликоле у співвідношенні 1: 9 (до однієї частини препарату додають 9 частин триэтиленгликоля) і ретельно перемішують.
Отриманий таким чином 10% розчин маслянистої консистенції скорочено іменується «Охлосан-Р».
Аерозольну дезінфекцію повітря приміщень при виникненні респіраторних захворювань тварин (птахів) проводять одним із способів, наведених нижче. Шляхом розпилення 30% водного розчину Охлосана-Р (містить 3% однохлористого йоду), аерозольними апаратами, що дають величину частинок 0,5 — 20 мкм, з розрахунку 1,2 мл/м2. Проводять 10-12 розпилень в чотири циклу — по 2 — 3 дні поспіль кожен цикл з інтервалом між ними 2-3 дні. Експозиція після кожного розпилення 25 — 30 хвилин. На час розпилення і експозиції приміщення щільно закривають, вентиляцію відключають. Шляхом екзотермічної сублімації парів йодалюминия і хлоралюминия, одержуваних від з'єднання однохлористого йоду з алюмінієм (стружкою, порошком, шматочками алюмінієвого дроту або выбракованной посуду та інших алюмінієвих виробів). Для цього беруть скляні або емальовані ємкості не менше 2-3 літрів (одна ємність на 400 — 500 м3) і розставляють або розвішують рівномірно (на рівній відстані одна від одної і від стін оброблюваного приміщення) на висоті 1 — 1,5 м і заповнюють їх однохлористым йодом з розрахунку 3 мл/м3, в який опускають алюміній з розрахунку 50 г на 1 л препарату. Екзотермічна реакція починається через 1 — 2 хвилини і триває 5-10 хвилин, залежно від чистоти алюмінію і температури препарату. Експозиція від початку паровыдели-тельний реакції 35 — 37 хвилин. На час експозиції приміщення щільно закривають, вентиляцію відключають. Дезінфекція парами екзотермічної реакції проводиться 3-4 рази з інтервалом 3 дні. Для виключення бурхливого спінювання, розбризкування і можливого викиду з ємності препарату в процесі хімічної реакції і для більш повного виділення йоду доцільно використовувати суміш однохлористого йоду з триэтиленглико-лем у співвідношенні 9:1, скорочено іменовану «Охлосан-В». Після закінчення кожної аерозольної обробки приміщення провітрюють — відкривають двері, вікна, вентиляційні люки і включають вентиляцію. Знезараження яєць, поверхнево інфікованих збудниками пастерельозу птахів, проводять шляхом їх занурення у 4% водний розчин однохлористого йоду на 15 хвилин з наступним обсушиванием на повітрі.
Для лікування тварин, хворих стригучим лишаєм уражені ділянки шкіри обробляють 10% водним розчином одне-хлористого йоду або розчином Охлосан-Р, добре проникаючим завдяки маслянистої консистенції у уражену огрубілу шкіру. Препарат наносять на уражені ділянки шкіри невеликими порціями і щіткою або ватно-марлевим тампоном ретельно втирають у шкіру в місцях ураження і навколо них. У свіжих випадках достатньо 1 — 2-кратній обробки з інтервалом 20 — 30 хвилин. У запущених випадках при наявності твердих кірочок, обробку проводять 3-5 разів на день протягом 3 днів. При цьому розчин втирають з особливою ретельністю, щоб забезпечити його проникнення в товщу кірочок, під скоринки і волосяні цибулини.
Обробку тварин проти стригучого лишаю слід проводити на відкритому повітрі або в добре вентильованому приміщенні. Для обробки кожної тварини використовують новий тампон, а щітки періодично очищають від забруднень, промиваючи водою і знезаражують шляхом занурення на 10 — 15 хвилин в окрему ємність з 10% розчином однохлористого йоду. Для преддоильной обробки вимені корів застосовують 0,5% розчин однохлористого йоду або 5% водний розчин Охлосана Р. Контроль якості дезінфекції здійснюють у відповідності з методикою, викладеною в діючій Інструкції з проведення ветеринарної дезінфекції, дезінвазії, дезінсекції і дератизації.
Побічні дії. Слід враховувати, що пари концентрованого (нерозведеного) препарату викликають сильне подразнення слизових оболонок дихальних шляхів і очей, при тривалому впливі парів — катар верхніх дихальних шляхів, кон'юнктивіт, помутніння рогівки очей. При сильному впливі на шкіру препарат викликає опіки і виразки.
Протипоказання. Не допускати завищення гранично-допустимої концентрації парів препарату в повітрі робочої зони (контроль по хлористому водню) 5 мг/м3.
Особливі вказівки. При роботі з концентрованим препаратом і його розчинами персонал повинен бути забезпечений прогумованими фартухами, гумовими чобітьми, гумовими рукавичками, захисними окулярами, а при розпиленні препарату в закритому приміщенні — протигазом марки А. При попаданні препарату на шкіру людей, його необхідно змити великою кількістю води з милом. При потраплянні препарату на слизові оболонки (у тому числі і оброблюваних поверхонь) їх відразу рясно промивають водою, потім 2% розчином питної соди. Якщо концентрований розчин однохлористого йоду потрапив на слизову оболонку ока людини, слід провести аналогічну обробку і звернутися до лікаря. Під час роботи з однохлористым йодом не дозволяється приймати їжу, курити, пити. Обслуговуючий персонал не допускається до приміщення у період аерозольних обробок. По закінченні роботи використану тару і дезустановку обмити водою, обличчя і руки вимити водою з милом.
Умови зберігання. В щільно закритій заводській упаковці в складських приміщеннях, захищених від прямих сонячних променів при температурі навколишнього середовища. Термін придатності — 2 роки.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Ланс - Хім |
Країна виробник | Україна |
Об`єм | 1000 |
Користувальницькі характеристики | |
Вага | 12 |
- Ціна: 600 ₴