Опис
Масляниста суспензія від жовтого до коричнево-жовтого кольору, з легким запахом складників, під час зберігання розшаровується.
Склад
1 мл препарату містить активні речовини: цефтіофура гідрохлорид — 50,0 мг, кетопрофен — 150,0 мг.
Допоміжні речовини: лецитин, сорбітана моноолеат, олія бавовняна.
Фармакологічні властивості
ATC vet класифікаційний код QJ01- антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування. QJ0DD99 — цефтіофур, комбінації.
Цефтіофур належить до групи цефалоспортинів третього покоління. Він активний щодо грампозивальних і грамнегативних бактерій, включно з штамами, продукувальними бета-лактамози, і деякі анаеробні бактерії: Escherichia coli, Pasteurella haemolytica, Pasteurella multocida, Haemophilus somnus, Actinobacillus pleuropneumoniae, Haemophilus parasuis, Salmonella cholerasuis, Streptococcus suis, Streptococcus zooepidemicus, Pasteurella spp, Staphylococcus spp., Actynomyces pyogenes, Salmonella typhimurium, Streptococcus agalactiae, S. dysgalactiae, S. bovis, Klebsiella spp., Citrobacter spp., Enterobacter spp., Bacillus spp., Proteus spp., Fusobacterium necrophorum и Porphiromonas assacharolytica ( Bacteroides melaninogenicus). Механізм дії антибіотика полягає в заглушенні синтезу клітинної стінки бактерій.
Кетопрофен — НПВП на основі пропіонова кислоти. Має знеболювальну, протизапальну та жарознижувальну дію. Механізм дії пов'язаний з інгібуванням синтезу простагландинів на рівні циклооксигенази. Крім того, кетопрофен інгібує ліпооксигеназу, має антибрадикінічну активність, стабілізує лізосомальні мембрани, викликає чимале гальмування активності нейтрофілів. Кетопрофен є подвійним інгібітором запалення, блокуючи шляхи дії циклоксигенази та ліпоксигенази й, у такий спосіб, не допускаючи утворення простагландінів і лейкотрієнів.
Кетопрофен-болезаспокійливий засіб впливає на центральну та периферичну нервову систему. Його дія полягає в безпосередньому заглушенні дії брадікініну, вазодилататорів і медіатора болю.
Після парентерального введення цефтіофур швидко всмоктується місця введення й проникає в усі тканини тварини. Його максимальну концентрацію в плазмі крові спостерігається через годину, яка міститься на терапевтичному рівні до 24 годин, залежно від виду тварин. Цефтіофур в організмі швидко метаболізується з утворенням десфуроілцефтіофуру, що має активність, еквівалентну цефтіофуру, щодо бактерій. Цей активний метаболіт назад зв'язується з білками плазми та накопичується в вогнищі інфекції, водночас його активність не знижується в присутності некротизованих тканин.
Виведення антибіотика відбувається переважно з сечею і з калом.
Кетопрофен швидко всмоктується. Понад 98% зв'язується з білками плазми та накопичується в запалених тканинах. У корів пікові рівні в плазмі (8,025 ± 1,9 мкг/мл) досягається менш ніж за одну годину після введення. Істотні концентрації кетопрофену знайдено в синовіальній рідині та його рівень тут вищий, ніж у плазмі, а період напіввиведення у 2-3 рази вищий, ніж у плазмі. Кетопрофен метаболізуйтеся в печінці до незначних біологічно активних метаболітів, а 90% виводиться з сечею у формі сполук глюкуроніду.
Застосування
Лікування корів, хворих на некробактеріоз і ендометрит, а також у разі захворювань органів дихання, спричинених мікроорганізмами, чутливими до цефтіофури.
Дозування
Одноразово на добу в дозі 1 мл на 50 кг маси тіла тварини (1 мг цефтіофура та 3 мг кетопрофену на 1 кг маси тіла тварини). Курс лікування становить у разі захворювань органів дихання — 3-5 діб, у разі некробактеріозу — 3 діб, у разі ендометріту — 5 діб.
Перед застосуванням флакон із лікарським засобом треба струшувати та підігрівати до 36 °C.
Протипоказання
Не застосовувати тваринам із підвищеною чутливістю до активних речовин або до будь-якої допоміжної речовини.
Не застосовувати тваринам у разі важких порушень функції нирок і печінки.
Не застосовувати тваринам віком до 6 тижнів.
Не застосовувати тваринам із порушенням гемопоезу, виразками шлунково-кишкового тракту, захворюваннями нирок і печінки. Не застосовувати тваринам у стані гіпотензії, гіполемії та дегідратації.
Не застосовувати одночасно з іншими нестероїдними протизапальними, сечогінними засобами або антикоагулянтами, а також з тетрациклінами, хлорамфеніколом, макролідами та лінкозамідами.
Застереження
Забій тварин на м'ясо можна за 8 діб після останнього застосування препарату. Період виведення для молока становить 0 годин. Отримане, до зазначеного терміну, м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від укладення лікаря ветеринарної медицини.
Форма випуску
Флакони з нейтрального скла (марки НС-1, НС-2, УСП-1), закриті гумовими пробками під алюмінієве обкачування по 10, 20, 50, 100 і 200 мл. Вторинне паковання — коробка.
Зберігання
Сухе, темне, недоступне для дітей місце за температури від 10 °C до 25 °C.
Термін придатності — 2 роки.
Після першого відбору з флакона препарат необхідно використовувати впродовж 7 діб за умови зберігання в сухому, темному місці за температури від 4 °C до 8 °C.
Для застосування у ветеринарній медицині!
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Виробник | Ветсинтез |
Об`єм | 50 мл |
Вид тварин | Велика рогата худоба (ВРХ) |
- Ціна: 415 ₴